Facebook Neden Cep Telefonu numaramı istiyor (2024)

Facebook neden cep telefonu numaramı istiyor, facebook cep no neden ister, facebook telefon doğrulaması, facebook telefon numarası neden istiyor 2024 gibi sorular hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Facebook güvenlik için cep telefonu numarası istiyor. Cep numarasını vermek güveli mi? Peki başkası cep numaramı görebilir mi? ne yapmamız gerekir. Bu tür aklınıza takılan sorular varsa doğru yerdesiniz. Sizlerin aklında kalan sorular için açıklamalı fikirler vereceğiz.

Facebook ilk cep telefonu numarası istediğinde insanlar aslında henüz olayın farkına varmamıştı. Facebook tarafından toplanan cep numaraları sayesinde reklam ve anketler için bir kaynak oluşturulacaktı. Her hangi bir açıklama yapılmasa’da dikkatli kullanıcılar olayın farkına varıp durumdan haberdar oldular.

Facebook tarafından güvenlik nedenleri sebebi ile facebook telefon numarası istiyor diye bilsek bile, birden fazla kullanıcıya Facebook telefon doğrulaması bildirimi gönderilmesi her daim şüphe duymaya kullanıcıları devam ettirdi. Bununla beraber istenilen bilgileri veren kişilerin bir çoğu tarafından geri bildirimler yapıldığında olayın aslında gerçekten güvenlik sebebi ile isteniyor olması biraz rahatlattı.

Facebook telefon doğrulaması istemesinin birden fazla nedeni olabilir

 • Facebook hesabınıza birden fazla giriş denemesi yapmış olabilirsiniz.
 • Facebook hesabınızda çok sayıda şifre sıfırlama talebi yollamış olabilirsiniz.
 • Farklı İp adreslerinden giriş yapmaya çalışmış olabilirsiniz.
 • Hesap hırsızlığı nedenleri
 • Hesap bilgilerinizi unuttuğunuzda (Şifre,kullanıcı adı gibi)

Bu nedenlerden dolayı Facebook ekibi sizden telefon numarası isteyebilir. Bu tür şeylere önem vermeyen kullanıcıların cep telefonu doğrulamasına gerek kalmaz. Facebook hesabım benim için önemli diyen dostlarımız bir an önce telefon doğrulaması yapması yararına olur. Bazı güncelleme sonrasında facebook telefon numarası doğrulaması yapamıyorum gibi sorunlar yaşatsa bile bunlarında basit çözümleri olabilmektedir.

Facebook Telefon numaramı doğrulayamıyorum çözümü

Facebook kullanıcıların bazı dönemlerde sıkça karşılaşabileceği sorunlardan biride facebook telefon numarası doğrulaması yapılmıyor veya facebook telefon numarası onaylama sorunudur. Bunun için basit çözüm yolları olabilmektedir;

 • Facebook belli dönemlerde güncelleme yapmaktadır. Güncelleme sonrası belirli süre kalıcı veya geçici problem nedeni ile telefon numarası doğrulaması yapamaya bilirsiniz.
 • İnternet bağlantısı nedeni ile doğrulama kodu için hatalı giriş yapıyor olabilirsiniz.
 • Teknik problemler nedeni ile telefonunuza doğrulama kodu gelmiyor olabilir.
 • Cep Telefonu numarasını yanlış giriyor olabilirsiniz.
 • Kod gönder dediğiniz sırada SMS gelmiyor olabilir.
 • Uygulama üzerinden anlık sorun yaşayabilirsiniz bunun için daha sonra deneme yapabilirsiniz.

Bu nedenler dışında farklı bir sebep olabileceğini düşünüyorsanız Cep Telefonu numarası yerine e-posta’nız ile doğrulama yapabilirsiniz.

Yorum yapın