Facebook Durduruldu Hatası Çözümü (2024)

Facebook durduruldu hatası sık karşılaşılan bir sorun olmaya başladı. Kimi zaman video geçişlerinde, bazende Facebook’a giriş yapma esnasında. Bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı? diye merak edenler için var. Ayrıca şuan için android kullanıcıları için çözüm yolunu göstereceğimizi bilmenizi isterim.

Sık sık Samsung serisi cihazlarda karşılaştığımız Facebook durduruldu hatası, genellikle sistem güncellemeleri veya uygulama güncellemesi sonucu ortaya çıkabilmektedir. Farklı Android cihazlarda ise anlık yaşanabilmektedir bu sorun. Hiç beklemediğiniz veya hiç bir sorun yokken malesef facebook durduruldu gibi hata çekinilmez bir hal alabiliyor. Cihazınızda bir sorun olup olmama karamsarlığına kapılıp tamircilerle veya yeni telefon alma derdiyle uğraşmadan bu sorundan nasıl kurtulacağımız hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım.

Facebook Durduruldu Hatası Alıyorum (Çözümü)

Pratik ve kısa sürede durduruldu hatasından kurtulmak mümkün. Tek yapmanız gereken şey verdiğimiz talimatlara uymak. Aşağıda sizler için hata çözümü yolunu veriyoruz. Yapacağımız işlem bütün android telefon modelleri için aynıdır.

  • Öncelikle cihazımızın ayarlar kısmına geliyoruz.
  • Uygulamalar veya uygulama ayarları bölümü karşınıza çıktıysa tıklıyorsunuz.
  • Açtığınız ayarlar kısmından Facebook’u seçiyoruz.
  • ilk yapmamız gereken işlem ön belleği temizlemek olacak.
  • Ön belleği temizledikten sona Veri sile tıklıyoruz.
  • Bu işlemleri yaptıysanız uygulama menüsünden tekrar facebook uygulamasına giriş yaptığınızda durduruldu hatası alma sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Not: Telefon ve uygulama güncellemesinin eksik yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz. Güncelleme esnasında telefon kapanır, uygulama yarıda bırakılırsa aynı sorunla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Yorum yapın