En Pahalı 10 Pokemon Kartı (2024)

Çocukluğumuzda bizleri TV başına kitleyen ve sokaklarda taso yarışmaları yaptığımız pokemon çizgi filminin günümüzde oyunu olan, Pokemon Trading Card oyunu için en pahalı pokemon kartları neler sizler için derleyip sunuyoruz.

Film, anime veya oyunu olsun, Pokemon her daim dünyanın en popüler isimlerinden birisi olmaya devam ediyor. Pokemon oyunlarına bakacak olursak büyük başarı elde ettiği Pokemon Red and Blue oyununun piyasaya sürülmesinden sonra çıkarılan ticaret kartı sayesinde dahada ünlendi.

Her şeyin bir bedeli olduğu gibi Pokemon kartlarının’da değeri ve seveni var. Eskiye nazaran günümüzde Pokemon kartları asıl değerine ulaştı diyebiliriz. Konumuzdaki Pokemon kartlarından bir tanesine bile sahipseniz çok şanslı olduğunuzu söylememiz lazım. Dilerseniz en iyi Pokemon kartları aynı zamanda en pahalı Pokemon kartları neler bakalım.

Pokemon Illustrator

Listemizde 2. Sırada Pokemon Illustrator var. 1998 yılında Japonyada düzenlenen yarışmada toplamda 39 yarışma kazanan şanslı kişisine verildi.

Güncel değeri : 224.500 $

Eğitmen No.3 Kupa Kartı

1999 yılında düzenlenen Süper Savaş Turnuvasında üçüncü olana verildi. Kazanan kişi ne yazık ki sanırım kaybetmiş. Sebebi ise bir başka kişiye satmak için yolladığı posta yolundan kaynaklı nedenler.

Değeri: 60.000 $

Tamamushi Üniversitesi Magikarp

Sıçramaktan başka bir işlevi olmayan magikarp aslında kart olarak çok değerli. 1990 yılları sonlarında düzenlenen Japon Turnuvasında dağıtılan tanıtım kartıydı. Dağıtılan kartların çoğu kayboldu ama nedeni nedir bilinmez alıcısına sağlam bir fiyata satılıyor.

Güncel Değeri: 15.000 $

Holografik Gölgesiz Birinci Baskı Charizard

Çoğunluğun en sevdiği Pokemon sizce’de öyle değil mi? Holografik Gölgesiz Birinci Baskı Charizard kartının ilk baskılarından birine sahipseniz o zaman değerini bilin çünkü oldukça iyi bir fiyata satılıyor.

Güncel değeri: 12.000 $

Articuno Tropikal Mega Savaşı

1999 Mega Savaş Turnuvası sırasında ödül olarak verilen Articuno kartıdır.

Güncel Değeri: 10.000 $

Kangashan ebeveyn / çocuk promosyon kartı

1998’de Japonya’da bir ebeveyn / çocuk takım-up savaş turnuvasında kazananlara verilmiştir. Önemli bir sitede değeri 100.000 doların üzerinde listelense’de çoğunluğa baktığımızda genellikle değeri daha düşüktürç

Güncel Değeri: 10.000 $

Holografik Gölgesiz Birinci Baskı Mewtwo

Mewtwo oyunun en güçlü Pokemonları arasından biri ve koleksiyoncular için en çok aranan kartlardan biridir. Bu gölgesiz versiyon, elinizde varsa oldukça değerli olduğunu bilin.

Güncel Değeri: 6.100 $

Holografik Gölgesiz Birinci Baskı Chansey

Anime’deki hemşirelik özellikleri ile bilinen bu Pokemon sadece oyun içinde nadir değil, aynı zamanda gerçek dünyada da bulmak bir hayli zor.

Değeri: 4.000-5.000 $ Arası.

Holografik Gölgesiz Birinci Baskı Blastoise

Gölgesiz kartlar, canavar görüntüsünün sağ tarafının çoğunda olduğu gibi aşağı açılan bir gölgeye sahip olmadığı için baskıda bir hata olan bir grup erken holografik Pokemon kartıdır. Bu hata hızlı bir şekilde anlaşıldı ve bu hatayı içeren tüm holografik birinci baskı kartları oldukça yüksek bir fiyata satılıyor.

Güncel Değeri: 1.500 $

Japon altın yıldızı Espeon

Bu kart parlak bir Espeon özelliğine sahiptir ve sadece 2005-2006 yılları arasında Pokémon Oyuncu Kulübü aracılığıyla elde edildi. Bunu elde etmek için sınırlı miktarda kulüp faaliyetinde yüksek puanlara ulaşmanız gerekmekteydi. İngilizce sürümü 600 dolar civarlarında Japon sürümü daha yüksek

Güncel değeri: Ortalama 1.000 $

Bu kartların yanında değeri hiç bir zaman netleşmeyecek bir kart var. Bu kart çok nadir ve her kart koleksiyoncusunun elinde olmazsa bir anlamı olmayacağı karttır. En son 2006 yılında bir koleksiyoncu tarafından görüntüsü paylaşılmıştır ve bulması çok zordur.

Mansiyon ödülü: Raichu öncesi sürüm

 

Yorum yapın