Emülatör Başlatılamadı (Hata Kodu 1) Çözümü

Bugün sizlerle beraber emülatör başlatılamadı hata kodu 1 üzerine konuşacağız. Dünyayı kasıp kavuran, ülkemizden de 7’den 70’e hemen hemen herkesin oynadığı PUBG Mobile’de meydana gelen bu hata, birçok oyuncunun tadını kaçırmaktadır.

Aktif oyuncu sayısını 200 milyonun üzerine çıkaran PUBG, ana kitlesini tahmin edebileceğiniz üzere mobilden sağlıyor. Oyun ilk çıktığında sadece Steam üzerinden satın alınarak oynanıyordu. Günümüzde mobile platformlara çıkması ile beraber tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor.

PUBG Mobile, emulator yardımı ile bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Bilgisayardan mobil oyunu oynamak isteyen kişiler son zamanlarda pubg mobile hata kodu 1 sorunu ile karşı karşıya gelmiş durumdalar. Oyun mobil platformda ilk yayınlandığında çok fazla hataya sahipti. Sürekli gelen güncellemeler sayesinde bugün gördüğümüz stabil oyun yapısı inşa edilmiş oldu. Ancak hala belirtmiş olduğumuz sorun gibi bazı ufak sıkıntılar ortaya çıkabilmekte.

PUBG’yi akıllı telefonlarında oynamak istemeyen veya oynayamayan birçok kişi tahmin edebileceğiniz üzere emülator kullanmakta. Ancak emülator üzerinden oyuna girmek üzere olan birçok oyuncu %98’de iken “Emülatör başlatılamadı, motor hata kodu başlatılamadı 1” şeklinde uyarı almaktadır.

Emülatör Başlatılamadı Sorunu Nedenleri

Tencent gaming buddy hata kodu 1 sorunu ile karşılaşan kişiler, bu hatanın neyden kaynaklandığını araştırıyorlar. Bu sorun genelde oyunun güncellenememesinden kaynaklanmaktadır. Oyun ve oyuncu kaynaklarını tam olarak indiremeyen emülator, bu hatayı uyarı olarak vermektedir. Bunun dışında bu soruna neden olabilecek birçok etken vardır. İnternet bağlantısının düzensiz olması, bilgisayar donanımlarının yetersiz gelmesi gibi etmenler de işleme motoru başlatılamadı hatasının alınmasına neden olmaktadır. Peki; sorunun çözümünü tam olarak biliyor muyuz?

Emülatör Başlatılamadı Sorunu Çözümü

Gaming buddy başlatılamadı sorunu ile karşılaşan kişiler aşağıdaki yöntemler ile bu sorundan kurtulabilirler.

 • Windows Tuşu ve R tuşuna aynı anda basarak çalıştırma penceresini açın.
 • Çalıştırma penceresine “temp” yazarak aratın. Bu arama size bir klasör sunacaktır.
 • Klasörü açarak CTRL tuşu ile A tuşuna basarak tüm dosyaları açın. Seçtiğiniz tüm dosyaları akabinde silin.
 • Çalıştırma penceresine tekrardan geri dönerek “tmp” araması yapın.
 • Yine aynı şekilde CTRL tuşu ile A tuşuna basarak tüm dosyaları seçerek dosyaları siliniz.

Yukarıda belirttiğimiz yöntem sonucunda oyuna girdiğinizde sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Ancak bu yöntem bazı kişilerde işe yaramamaktadır. Bu gibi durumlarda deneyebileceğiniz alternatif seçeneklerde bulunmaktadır.

Deneyebileceğiniz alternatif seçenekler;

 • Windows arama bölümüne denetim masası yazınız.
 • Denetim masası içerisinde “Program Ekle ve Kaldır” kısmını bulunuz.
 • Program Kaldır kısmından Tencent Emülator’u bularak emulatoru bilgisayarınızdan tamamen kaldırınız.
 • Emülator tamamen kaldırıldıktan sonra bilgisayarınıza reset atarak programı yeniden kurun.

Programı silip yeniden kurmak işe yarayacaktır. Dosyaları tamamen silmeniz işe yaramıyor ise sorunun bilgisayar ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu iki yöntem emülatorun düzelmesini sağlayacak en doğru yöntemlerdir.

“Emülatör Başlatılamadı (Hata Kodu 1) Çözümü” üzerine 2 yorum

 1. başka bir seçenekte gameloopun anti cheat sisteminin başka oyunun veya uygulamanın anticheat sistemiyle çakışması. bendede oldu vanguard vardı vanguardı kapattım tekrar girdim ve düzeldi.

  Yanıtla

Yorum yapın