Dünyada En Çok Oynanan 5 Oyun

Sanal gerçeklik ve diğer internet teknolojilerinin gelişimi, dünyanın farklı yerlerindeki insanların çevrimiçi olmasını kolaylaştırdı. Buna bağlı olarak, video oyun meraklıları arasında çevrimiçi oyunlar daha cazip hale geldi. Peki, başlı başına bir kültür meydana getiren çevrimiçi oyunlar arasında dünyada en çok oynanan oyunlar hangisidir? İşte, milyonları peşinden sürükleyen dünyanın en popüler oyunları..

1.PUBG

Pubg

PUBG Corporation tarafından 2017 yılında geliştirilen ve günümüze kadar dünya genelinde 50 milyondan fazla kişinin oynadığı en popüler oyundur. Aynı anda 99 kişinin oynamasına imkan sağlayan PUBG, çalılıklarda saklanan çok sayıda düşman karşı mücadele ederken kullanılan bir harita ve grafikleri içeren gerçekçi bir oyundur. Oyuncular, tüm düşmanları öldürürlerse oyunu kazanıyorlar.Fornite Battle Royale

2.Fornite Battle Royale

Fortnite

2017 yılında Epic Games tarafından piyasaya sürülen diğer bir popüler oyundur. Oyun, 100 kişinin bir adada yaşam mücadelesi verirken aynı zamanda kalan son kişi olma çabası üzerine kuruludur. Oyuncular bir yandan ihtiyaçları olan silahlar ve sağlık paketleri için mücadele ederken, diğer yandan kendilerini öldürmek isteyen rakiplerinin üstesinden gelmeye çalışıyorlar.

3.Apex Efsaneleri

Apex Legends

Respawn Entertainment tarafından 2019 yılında geliştirilirken sonra 1 ayda 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşmıştır. Oyunda, bir adada 3’er oyuncudan oluşan rakip takım bulunuyor. Asıl amaç, rakip takımlarla savaşmak ve silahları kurtarmak. Ayrıca oyunda takımlar için harita da bulunuyor.

4.Counter-Strike

Cs:Go

Valve Corporation tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen ancak hala popüler olan bir oyundur. Oyunda, oyuncular bombaları dağıtmak ve yerleştirmek, verilen görevleri yapmak, teröristleri öldürmek ve haritada gösterilen rehineleri korumak zorundadır.

5.Minecraft

minecraft

Mojang tarafından 2011 yılında geliştirilen bu oyun, 90 milyondan fazla oyuncuya ulaşan ve hala popülerliğini sürdüren bir oyundur. Oyunda survival modu, macera modu, yaratıcı mod ve seyirci modu olmak üzere birçok mod yer alıyor. Bir çeşit hayatta kalma oyunu olan Minecraft, kısıtlama gerektirmeyen ve kullanıcıların istediklerini yapmalarını sağlayan 3 boyutlu bir sanal alan oyunudur.

Yorum yapın