Cs Go Mouse ile Zıplama Kodu

Siz de buraya cs go da mouse ile zıplama kodu hakkında bilgi almaya mı geldiniz. O zaman hemen peşinen söyleyelim ki doğru yerdesiniz.

Bu yazıda sizlere cs go tuş atama noktasında bilmek öğrenmek istediğiniz tüm soruların yanıtlarını vereceğiz. Dilerseniz hemen hiç zaman kaybetmeden başlayalım.

Cs:Go Zıplama Kodu Nedir?

Bilmeyenler açısından kavramsal olarak ele alındığında Csgo çevrimiçi olarak oynanan bir savaş ve strateji oyunudur. Uzun adı Counter Strike biçimindedir.Burada zıplama kodu da adından da net bir biçimde anlaşılabileceği üzere en yalın ifade ediş biçimi ile oyun sırasında zıplamayı fareye alma seçeneğidir.

Ne İşe Yarar? (Avantajları)

Cs go zıplamayı mouse alma bu oyunu oynayan kişilere sağladığı en önemli olan avantaj kişinin oyunu daha seri ve daha kolay daha aktif bir biçimde oynamasını sağlamasıdır ki bu da oyunu kazanmasını sağlayan unsurlar arasında son derece önemli olan bir faktördür.

Cs Go Mouse ile Zıplama Kodu Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim o merak ettiğiniz sorunun yanıtını vermeye. ”Farenin orta tuşu ile zıplama nasıl yapılır ?” sorusunun yanıtını şimdi en anlaşılır bir biçimde verelim.

  • İlk olarak Cs Go oyunu içine girerek cheat bölümü açılır
  • Daha sonra da bind MWHEELUP +jump biçiminde gerçekleştirirseniz o zaman mouse scrool tuşunu yukarıya kaydırdığınız zaman ilgili oyun karakterinin fare ile zıplama yaptığını görürsünüz.

Şayet mouse scroll tuşunu aşağı kaydırıp  bu biçimde scrolla zıplama yapmak isterseniz o zaman  da

  • Cheat bölümünde bind atama MWHEELDOWN +jump yapılması gerekir.

Bu işlem tekerlekle zıplama olarak da tanımlanabilir.

Manuel Nasıl Yapılır?

Manuel olarak ise şu şekildedir:

CS Oyun ayarlarına girip “Klavye/Fare” tuşuna basarak da kullanmakta olduğunu kontrolleri istediğiniz gibi şahsileştirme olanağınız manuel olarak mümkündür.

Zıplama yazan boşluğa tıklayıp zıplamak için kullanacağınız scrool jump kodu, komutu girip (fare tekerleğini yukarı ya da aşağı oynatarak) ayarlar kısmından da CS:GO oyununda farenin orta tuşuyla zıplama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Cs Go Zıplama Kodu Nasıl Kapatılır?

Cs go ziplamayi kapatmak için yapılabilecek olan işlem şu şekildedir:

  • Mousela zıplamayı kapatma için CS GO oyunu içine girdikten sonra ayarları seçmelisiniz
  • Akabinde mouse klavye ayarları bölümünü seçin
  • Bu aşamada karşınıza çıkan  tuşlar içinden zıplama butonu space ya da zıplama yazılı olan bölüme gidin
  • Bulduğunuz zaman orada Mwheelup Mwheeldown yazar.
  • Bu bölümde space tuşu dışında diğerlerini kaldırın ve kaydedin. Bu kadar basit.

Yorum yapın