CS:GO Launcher Error Hatası (Kesin Çözüm)

Siz de CS:GO oyununa girmeye çalışırken Launcher Error hatası mı alıyorsunuz? Bu yazımızda Launcher Error hatasını nasıl çözeceğinizi anlattık.

CS:GO (Counter Strike) Launcher Error Hatası Nedir?

CS:GO Launcher Error Hatası yani ”CS:GO Launcher Error Unicode directory path not supported” isimli hata CS GO oyununun yüklü olduğu klasörde desteklenmeyen karakter olduğunu belirtmektedir.

Belli başlı özel karakterleri hali hazırda dosya ismi olarak verememeniz için Windows engellemekte. Buradan varacağımız sonuç dosya yolunda desteklenmeyen Türkçe karakter bulunması.

CS-GO Launcher Error Hatası Nedeni

Bu hatanın nedenini daha iyi anlatabilmek için örneklendirecek olursak “ş”, “ü”, “ğ” gibi Türkçe karakterlerden oluşan bir klasöre oyun kütüphanesini yüklerseniz bu hata ile karşılaşırsınız.

CS-GO Launcher Error Hatası Çözümü

”CS:GO Launcher Error Unicode directory path not supported hatasının” çözümü aslında kolay. Bu hatayı çözmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • İstediğiniz bir yerde yeni bir klasör oluşturun.
  • Klasörün adını Türkçe karakter içermeden oluşturun.

Örneğin “yeniklasor” burada önemli olan özel veya Türkçe karakter içermemesi.

  • Steam’i açın ve ayarlar kısmına girin.
  • Kütüphane klasörüne yeni oluşturduğunuz klasörü ekleyin ve varsayılan yapın.

Bu işlemlerden sonra oyunu çalıştırmak istediğinizde CS:GO Launcher Error Unicode directory path not supported hatası ile karşılaşmadan oyuna girebileceksiniz.

İyi eğlenceler!

Yorum yapın