CS GO Faceit Nedir? (Nasıl Oynanır?)

Siz de CS Go Faceit’in ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Biz de bu yazımızda sizin sorularınıza cevap vereceğiz, hemen tıkla

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber insanların yaşamına giren farklı farklı olgular var.

Kimi zaman insanların internet ortamında bilgi karışıklığı içinde doğru bilgiye ulaşması mümkün olmuyor. Biz de sizin bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz için buradayız.

Dilerseniz hızlıca konumuza geçelim

Faceit Nedir?

Faceit Premium en basit ifade ediş biçimi ile CS Go bir Espor oyununda rekabetçi maç oynanması amaçlı olarak kullanılmakta olan ve oynayanların çok iyi bildiği bir PUG platformudur.

Bedavadır. Kendinizin rekabetçi eşleşmesini sağlar.

Nasıl Girilir?

Oyuna nasıl girileceği konusundan da bahsetmek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir:

  • Öncelikli olarak CS:GO’ya sahip bulunan bir Steam hesabı gereksinimi mevcuttur.
  • İlk olarak  burada yer alan Faceit Kayıt Sayfasına yani faceit.com sitesine gidip bu sayfanın sağ üst bölümünde olan “Sign up” tuşuna basmanız gerekir.
  • Bu aşamada benzer diğer uygulamalarda olduğu gibi sizin karşınıza, e-mail bilginizi girmenizi isteyen bir ekran açılır ki bu çoğu zaman standart olan bir durumdur.
  • E-mail adresinizi girdikten sonra artık ikinci aşamada sizden diğer kişisel bilgileriniz istenir. Bunlar da girildikten sonra büyük bir aşamayı yani kayıt olmak adımını tamamlamış olursunuz.
  • Bu noktadan sonra yine ekranda Faceit platformunda oynayacağınız oyunlar çıkar. İstediğiniz oyunu burada seçip Stream ile ilgili giriş butonuna basmanız hesabınızı bağlamanız gerekir.
  • Bu aşamadan da sonra son adım olarak kendi abonelik üye tipinizi seçtikten sonra oyunu oynamaya artık başlayabilirsiniz. Yani oyun oynamaya başlama ve kaydol bu kadar basit ve kolaydır.

FPL Nedir?

Gelelim bir diğer merak edilen konuya sizler daha önce adını duymuş ama bilmiyor olabilirsiniz. ”FPL nedir?” sorusunun yanıtı ise şu şekildedir:

FPL, Faceit Pro League yani Faceit Pro Ligi’nin kısaltmasına verilen tanımlamadır. Bu noktaya gelmek için ya kurum yetkilileri sizi davet etmeli ya da siz oyunda ciddi bir başarı elde ederek dikkat çekmelisiniz.

Başka şekilde bu duruma gelmek olası değildir..

ELO (Rank) Sistemi

Yine tam da burada gelelim şimdi de sizlere elo sistemi hakkında bilgi vermeye.

ELO en basit ifade ediş biçimi ile sizin Faceit levelinizi belirlemekte olan puandır. Oyunda her kazandığınız oyunda 150 elo alır, oyun kaybederseniz de 150 eloyu kaybetmiş olursunuz.

Sizler eğer level atlama yapmak isterseniz o zaman yapmanız gereken şey ise elo rank sistemini kasmanız gerekir. Seviyeniz her maç kazanmanız durumunda 25 elo değerinde yükselir. Bunu da bilmek gerekir.

Bir diğer kavram olan ”sıralı kapalı ne demek?” derseniz onun da yanıtı şu şekildedir: Genellikle Faceit güncelliğinde ortaya geçici olarak ortaya çıkan bir sorundur.

Yorum yapın