CS GO Ayarları (Config) Kaydetme

Siz de CS GO’da ayarları kaydetmenin nasıl olduğunu ve nasıl yapılacağını merak mı ediyorsunuz? ‘’Cfg nasıl kurulur?’’, ‘’Cs go cfg aktif etme’’, ‘’Csgo config yükleme’’ şeklinde kafanızda soru işaretleri mi var?

Gelin biz de bu yazımızda sizlere nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Dilerseniz hemen başlayalım.

CS GO’da Ayarları Kaydetme Nedir?

‘’Config (cfg) Kaydetme nedir, Nasıl yapılır?’’ diye merak edenler için;

Config dosyası yapma yöntemi ile şu ana kadar cs go ile yapmış olduğunuz tüm özelleştirmeleri ve cs go ayarlarını config dosyası oluşturarak gittiğiniz her yerde veya başka bir steam hesabı ile kolayca ulaşabileceksiniz.

CSGO Ayarları Kaydetme – Config Oluşturma Kodu

Aşağıda sizler için tek tek açıkladığımız adımları izleyerek siz de kolayca kendi config dosyanızı oluşturabilirsiniz.

  • Öncelikle oyuna giriş yaparak konsolumuzu açıyoruz ve ‘’host_writeconfigconfigadı’’ yazıyoruz. ‘’configadı’’ olarak belirttiğimiz kısma istediğiniz ismi verebilirsiniz. (‘’tekyedi’’ gibi)
  • Steam hesabınızın dosya konumunu açıp sağ üstte bulunan dosya aratma kısmına ‘’configadı.cfg’’ şeklinde aratıyoruz. (‘’tekyedi.cfg’’)
  • Arattıktan sonra karşınıza çıkan dosyayı masaüstünüze koyarak dilerseniz her hangi bir konumda da yedekleme yapabilirsiniz.
  • Daha sonra başka bir yerde csgo ayarlarınızı kullanmak istiyorsanız CSGO dosya konumunuzun içerisine atarak oyunda konsolu açıyoruz, exec configismi yazarak enter tuşuna basıyoruz. (‘’exec tekyedi’’ gibi)

Yukarıda belirttiğimiz şekilde kendi cgf ni yaparak kolayca csgo ayarlarınızı birçok yerde kolayca kullanabilirsiniz.

Yorum yapın