Black Desert Karakterler

Black Desert Online oynamaya karar verdiyseniz öncelikle kendinize bir sınıf belirlemeniz gerekiyor. Oyun içerisinde birbirinden farklı 15 sınıf bulunuyor. Her sınıfın birbirine göre artı ve eksileri bulunduğunu göreceksiniz. Black Desert karakterler yazımız içerisinde sizlere oyun ile ilgili tüm ayrıntıları sunmaya çalışacağız.

Black Desert Sınıflar

Witch

Black Desert sınıflar içerisinde karşımıza ilk olarak Witch çıkıyor. Büyücü sınıfında olan bu karakter hem PvP hem de PvE çin uygundur. Genelde oyuna yeni başlayan kişiler tarafından tercih edilir

Wizard

Yine büyücü sınıfından olan Wizard, başlangıç için en iyi sınıftır. Birçok profesyonel oyuncuya göre Black Desert en iyi sınıf Wizard gösterilmektedir. Toplu büyü becerileri sayesinde savaşlarda oldukça başarılı olan bu karakteri kesinlikle denemenizi öneririz.

Ranger

Ranger uzak mesafelerde etkili olan bir sınıftır. Karakterinizi 56. Seviyeye getirdiğinizde ok yerine bıçak ile dövüşmeye devam edersiniz. Kıvrak ve hızlı olan Ranger hoplamayı ve zıplamayı oldukça fazla sevmektedir. BDO karakterler içerisinde Ragner’ın ayrı bir profesyonellik gerektirdiğini belirtmek istiyoruz.

Valkyrie

Defansif bir karakter olan Valkrie, birebir dövüşlerde rakibine büyük oranda üstünlük urmaktadır. Bu karakterde ustalaşmak için çok fazla antrenman yapılması gerektiğini oynayarak çözeceksiniz.

Warrior

Bize göre Black Desert Online en iyi karakter Warrior’dur. Yüksek savunmasının yanı sıra rakiplerine yüksek oranda hasar veren Warrior daha çok PvE için uygun bir karakterdir.

Dark Knight

Black Desert Online Sınıflar içerisinde Dark Knight’ın yeri oldukça farklıdır. 56 seviyeye kadar çift elli büyük bir kılıç kullanan bu karakter, 56 levelden sonra Vediant silahına geçiş yapar.

Berserker

Yakın dövüş konusunda oldukça etkili olan bu karakterin dışı oldukça korku vericidir. Devasa bir yapıya sahip olsa da yakın dövüşte oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Tamer

BDO sınıflar birbirlerine üstünlük kurabilecek özel yeteneklere sahiptir. Bu karakter her zaman yanında evcil bir hayvan gezdirmektedir. Kombo yetenekleri oldukça zor olmasından dolayı tercih edilmemektedir.

Striker

Black Desert Online karakterler listemizin sonuncu sırasında Striker yer alıyor. Oyun içerisindeki en güçlü karakter olan Striker genelde ustalaşmaya başlayan oyuncular tarafından tercih ediliyor. Bu karakter ustalık gerektirdiğinden dolayı yeni başlayanlara kesinlikle önerilmemektedir.

Yukarıdaki listede black desert en iyi sınıf seçeneklerine yer verdik. Bunların haricinde diğer bdo karakterler seçenekleri arasında Mystic, Lahn, Kunoichi, Ninja, Musa, Maehwa, Sorcesress karakterlerini de tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın