NVIDIA, 2K Games Oyunlarının tümünü GeForce Now’dan kaldırdı

NVIDIA, 2K Geliştiricisinin tüm oyunlarının GeForce Now’dan kaldırıldığını duyurdu. Oyunların kaldırılmasının sebebi henüz açıklanmazken 2K ile çalışma gerçekleştirdiğini ve önümüzdeki günlerde oyunların tekrar etkinleştirileceğini bildirdiler.

Diğer oyun yapımcı firmaların geçtiğimiz günlerde GeForce Now’dan kaldırılmasını istemesi üzerine en büyük oyun yayıncılarından 2K Games, Bethesda ve Activision’dan sonra 3. Firma olarak yerini aldı.

Söylentilere göre NVIDIA, gelecekte yeniden bu üç firma ile oyunları etkinleştirmek için girişimlerde bulunacağının sinyallerini vermiş durumda. Ancak NVIDIA tekrar oyunların GeForce Now’da tekrar aktif olacağının sinyallerini verse bile tek tek oyun yapımcılarının bu platformdan oyunlarının çekilmesini isteme taleplerinden sonra yeniden oyunların yayınlanacağının garantisini veremiyoruz. Bu yüzden önümüzdeki günler için merakla beklediğimizi söylemek istiyorum.

Önemli oyun yayıncı firmaların GeForce Now’dan oyunlarını çekmesinden sonra diğer firmalar için gözler çevrilmiş durumda. Bazı söylentilere göre ise bu firmalar diğer rakip firma olan Google Stadia ile anlaşma yapabileceği yönünde. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep birlikte bekliyoruz ve önemli gelişmeler oldukça sizlere paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yapın