LoL Ligler (Lig Sistemi)

Siz de buraya piyasaya çıktığı andan itibaren hatırı sayılır bir kitlesi olan uzun ismi League Of Legends olan ama kısaca LoL denilen ligler hakkında bilgi almaya mı geldiniz o zaman doğru yerdesiniz. Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden leagueoflegends hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını vermeye çalışalım.

LoL Ligleri Nelerdir?

Öncelikli olarak lol lig sistemi içinde yer alan liglerin sıralamasını yapalım. Burada 9 farklı lol rank kademesi vardır.Bunların da kendi içinde 1 ile 5 arasında alt kademeleri olacak bir biçimde siralama işlemi yapılır.

Oyunda olan rank kademelerinin tamamı aşağıda yazılı olduğu en alt seviyeden en üst seviyeye doğru biçimdedir:

  • Demir,
  • Bronz,
  • Gümüş,
  • Altın,
  • Platin,
  • Elmas,
  • Ustalık,
  • Büyük Ustalık
  • Şampiyonluk biçiminde lol lig sıralaması vardır.

Kavramları biraz daha bilmeyenler, daha iyi anlamak için açmak gerekir ise demir, bronz, gümüş, altın, platin ve elmas kademeleri alt kısmında her birinde 5’er adet kademe yer alır. Bunlarında dışında olan ustalık, büyük ustalık ve şampiyonluk rankları ise tek bir kademeden meydana gelir.

Total olarak bakıldığında 28 adet rank ve kademe vardır. Elbette çok sayıda oyuncu da bu liglerde yer alır. Oyun içinde en iyi rütbesi olan şampiyonluk rank bölümünde totalin % 0.01 kısmı bulunur. Üstte yer alan bilgilerden de anlaşılacağı üzere lol en iyi lig elbette Şampiyonluktur.

LoL Lig Puanı Nedir?

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi de lol lig puanı için bilgi vermek gerekir ise şunlar en yalın haliyle ifade edilebilir.

Lol lig puan durumu kısa LP olarak adlandırılır. Bunun yanı sıra oyunda ilgili ligden düşmenize ya da bir üst lige çıkmanıza göre değişir. Bulunduğunuz oyunda olan lige göre puanlarınız değişir. Yeni bir lige geçildiği zaman puan sıfırlanır.

Lig puanı sınırı geçildiği zaman seri maçlar yapılır. Seri maçlar kazanıldıkça da bir üst lige geçme şansı elde edilir. Puanlar 0 ile 100 arasında dereceli olup her bir üst lige çıktıkça puanlama değeri düşer.

Lig Sistemi Ne İşe Yarar?

Lol sisteminin en büyük faydası sizin ne durumda olduğunuzu görmenizi sağlamasıdır. Bulunduğunuz lol lig bakma durumunda hangi rankta iseniz o sizin ne kadar iyi bir oyuncu olduğunuzu ifade eder. Örneğin şampiyonlukta olan bir oyuncu son derece başarılı demektir.

Nasıl Daha Kolay Lig Kasabilirim?

Lol ligde 2 farklı rank seçeneği vardır.

Bir tanesi esnek olan diğeri ise Lol tr içinde çift tek sistemidir.

Eğer oyunda daha kolay kasma yapmak isterseniz oyunda esnek sistemi seçmeniz gerekir. Böylece rahatlıkla 4 oyuncuya kadar arkadaşlarınız ile birlikte rahatlıkla rank kasabilmeniz mümkün olur. Diğerinde ise maksimum 1 arkadaş ile bunu yapabilirsiniz.

Yorum yapın