Karantina Sürecinde Oynamanız Gereken 5 Ücretsiz Mobil Oyun

Evlerimizde bulunmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günlerinde birçoğumuz can sıkıntısından şikayetçi. Vakit geçirmek için ise akıllı telefonlarımıza sarılır olduk, durum böyle olunca mobil oyunlar vazgeçilemez eğlencelerimizden birisi oldu. Bu yazımızda App Store’da bulunan ve mutlaka oynamanız gereken 5 adet ücretsiz mobil oyunu derledik.

PUBG Mobile

Bilgisayar oyunu olarak satışa sunulduğunda çok büyük beğeni toplayan ve inanılmaz başarı yakalayan PUBG, oyun konsolları için de çok güzel satış rakamlarına ulaşmış bir oyun. Bilgisayar ve oyun konsolları için ücretli satışı olan PUBG, sadece mobil versiyonunda ücretsiz. Mobil versiyonunda ücretsiz olacağı haberinden sonra ilk başta birçok kullanıcı tarafından aslı ile alakasız bir uygulama olacağı tahmin ediliyordu, fakat öyle olmadı çünkü PUBG mobile resmen PUBG oyununun akıllı telefonunuza entegre hali. Pubg mobile, bir mobil oyun olduğunu göz önünde bulundurursak kontrolleri ve grafikleri açısından kaliteli bir oyun. Peki, Pubg oyununun da amacımız ne? Oyuna başlarken oynamak istediğimiz haritayı seçiyoruz.

Oyun başladığında, diğer oyuncular ile birlikte bulunduğumuz bir uçak bu haritanın üzerinden geçiyor ve her oyuncu istediği yerde uçaktan atlayarak haritada istediği bir noktaya iniş gerçekleştiriyor. İniş yaptığınızda hiçbir silahınız veya koruyucu ekipmanınız olmadığı için iniş yaptıktan sonra hemen kendinize silah ve ekipman toplama arayışına geçiyorsunuz. Topladığınız silah ve ekipmanlar sayesinde güçleniyorsunuz, bu esnada karşınıza çıkan rakiplere karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz bir yandan da haritada alan daralması başlıyor ve alanın dışında kalırsanız ölüyorsunuz. Bu yüzden bir müddet alan içinde bulunup diğer oyuncuları öldürerek hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Eğer oyunun sonunda hayatta kalan son kişi veya son grup olma başarısını gösterirseniz oyunu siz kazanmış oluyorsunuz. Oyunu isterseniz tek kişi (bireysel) isterseniz takım halinde oynama imkanınız var. Sürekli eklenen yeni etkinlikler ile oyun çok daha eğlenceli bir hal alıyor.

Asphalt 9: Legends

Asphalt serisi, Gameloft firmasının bizlere kazandırdığı en iyi mobil oyun serilerinden birisi olmuştur. Firma, son çıkardığı Asphalt 9 oyunuyla yine beklentileri karşılamayı başardı hatta belki de mevcuttaki en iyi mobil araba yarışı oyununu sundu. Araba seçimleri, araba çeşitliliği, çok güzel yarış alanları gibi unsurlar oyunu daha keyifli hale getirmiş. Kaliteli oyun kontrolleri ve grafikleri ile Asphalt 9 neredeyse bir el konsolu oyunu havası veriyor.

Dream League Soccer 2020

 Mobil oyun sektörü PC veya oyun konsollarında oynan Fifa, PES tarzı bir futbol oyununun mobil uyarlamasının hasretini çekiyordu ki bunu bir nebze bile olsa dindirebilecek Dream League Soccer oyunu piyasaya sunuldu. Dream League Soccer oyunu, telefon ekranı üzerinde bulunan dijital analog ve tuşlar ile oynayabileceğiniz bir futbol oyunu.

Oyuna orta düzey güce sahip rastgele bir takım kadronuz ile başlıyorsunuz, para kazandıkça iyi oyuncuları transfer edip takımınızı güçlendiriyorsunuz. Böylece emeğiniz karşılığında hayalinizdeki rüya takıma kavuşuyorsunuz. Oyunda futbolcuları geliştirebilme ve transfer edebilme gibi birçok seçenek var. İyi bir kadro oluşturup oyun yeteneğinizle liglerde başarılı olmak için mücadele ediyorsunuz.

Mobile Legends: Bang Bang

PC platformunda bulunan League of Legends oyununu bilmeyen yoktur. Mobile Legends: Bang Bang oyununu League of Legends oyununun mobil versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Moba tarzında olan oyunda çeşitli özelliklere sahip kahramanlar mevcut. 5 vs 5 şeklinde 2 takım halinde oynadığınız oyunda amacımız karşı tarafın ana üssünü yok etmektir. Tabi bunu yaparken rakip tarafın kahramanlarıyla mücadele etmek durumundayız. Eğer bilgisayarda League of Legends gibi moba tarzı oyunları oynamayı seven biriyseniz, bu oyun tam size göre.

Injustice: Gods Among Us

 Injustice Gods Among Us, Mortal Kombat’ın yapımcısı olan Netherrealm stüdyosunun elinin değdiğinin çok belli olduğu bir oyun. Çünkü inanılmaz grafiklere ve dövüş sahnelerine sahip.

Dünyanın en iyi dövüş oyunlarından biri olan Mortal Kombat’ın son çıkan oyunlarını oynadıysanız, bu oyununda o kalitede koktuğunu anlayabilirsiniz. Fakat oyunun çok özel bir yanı daha olduğunu vurgulamak lazım, oda DC karakterlerinden oluşması. DC evrenine dair Superman, Batman, Joker, Flash, Green Arrow, Catwoman, Harley Quinn, Shazam ve çok daha fazlasını dövüş karakteri olarak bulunduran bir oyun olması sayesinde DC sevenler için yeri çok daha farklı.

Her karakterin kendisiyle özdeşleşmiş saldırılarının oyuna çok güzel aktarıldığını belirtmekte fayda var. Karakterler gerçekteki özelliklerine göre oyunda standart ve özel saldırı hareketlerine sahip. Oyunda her karakterin kartı var ve gözde kartlarınız ile hamle setinizi oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda karakterinizin güçlendirebilir ve böylece daha güçlü bir takım elde edebilirsiniz. Bu oyunun yakaladığı başarının ardından Injustice 2 oyunu da geliştirildi ve App Store’da mevcut. Bu oyunu oynadıktan sonra dilerseniz Injustice 2 oyununu da deneyebilirsiniz.

Yorum yapın