Instagram yorum engeli ve engel kaldırma nasıl yapılır 2024

Instagram uygulamasın’da yorum engeli nasıl yapılır yada yorum engeli nasıl kaldırılır gibi soruları yanıtlayacağız.

Instagram Üzerinde yaptığımız paylaşımlara ya da aynı şekilde bizlerin başkalarının paylaşımlarına yaptığımız yorumlar hoş karşılanmaya biliyor. Ne deni ise genelde yorum olarak Argo kelime yazılması veya Sözlü Taciz. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar acaba Instagram yorum engeli nasıl yapılır gibi düşüncelere kapılırlar. İşte sizde böyle bir durumdan rahatsız oldunuz ve Instagram yorumlar nasıl kapatılır diyorsanız doğru yerdesiniz. Karşı taraftan gelen yorumları engelleme nasıl yapılır bunları anlatırken sonrasında Instagram yorum engeli açmak gibi konulara da değineceğiz.

Öncelikle bilmenizi istediğimiz bir şey var hesabınızda paylaştığınız tüm gönderilere yorum engeli koyamazsınız. Bunun yerine paylaşım kimlere açık olacak ve kimler engelli olacak tarzında seçenekler mevcuttur.

Instagram yorumlar nasıl engellenir

Instagram paylaşımlarınıza gelen yorumlardan rahatsızlık duymaya başladınız ve bir çözüm yolu arayışına geçtiyseniz, Öneri bölümünde istemediğiniz kelimeleri manuel olarak yazarak otomatik yorum engelleme işlemi yapma şansınız bulunmaktadır. Bu genellikle Sosyal Platformların hatta oyun içi sohbet sistemlerinde de bulunmaktadır. Argo bir kelime yazdığınızda karşı tarafa yazılan yorum gitmez. Bu işlemi siz manuel olarak seçtiğiniz hangi cümlelerin gözükmeyeceği’nin kararını verebilirsiniz. Bunun dışında bir kaç paylaşıma yorum engeli koymak istiyorsanız şu işlemi yapınız;

  • Instagram Profil kısmında bulunan üç çizgiye tıklıyoruz.
  • Ayarlar‘dan ”Gizlilik” Seçeneğine tıklayın.
  • Açılan alandan ”Yorumlar” kısmına gelin.
  • Yorumlar kısmına geldikten sonra, ”Yorum Kontrolleri” kısmındaki seçenekte bulunan ”Şu kişilerin Yorumlarını Engelle” kısmına geliyoruz.
  • Engellemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra onaylıyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.

Filtreler

Filtreler kısmına gelip ”Rahatsız edici yorumları gizle” seçeneğini aktif ettiğinizde video, canlı yayın veya resimlerinize gelebilecek rahatsız edici yorumlar otomatik engellenmiş olacaktır. Devamında Manuel Filtreleme yapabilirsiniz, bu da sizin belirlemiş olduğunuz istenmeyen sözleri (,) ile ayırarak engelleme yapabilirsiniz.

Instagram yorum engeli nasıl kaldırılır

Instagram yorum engeli kaldırma içinse konumuzun yukarısında anlatmış olduğumuz uygulamayı sırasıyla tekrar yaparak seçmiş olduğunuz yasaklı kelimeleri kaldırabilir ve yorum engeli bulunan kişiyi yeniden aktif edebilirsiniz. Bu işlemler dışında halen yorum engeli kalkmıyor diyorsanız muhtemelen internet sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantı kontrolüCihazı yeniden başlatmaUygulamayı yeniden yükleme gibi çözüm yolu deneyebilirsiniz.

Yorum yapın