Instagram Numara ekleme, kaldırma veya değiştirme nasıl yapılır?

Instagram uygulamasında numara nasıl eklenir, numaramı nasıl kaldırırım veya Instagram numaramı nasıl değiştirim gibi sorular için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Daha önceden hesabınıza bir telefon numarası eklediniz ve numarayı değiştirmek istiyorsunuzdur ve bir çok yöntem denemişsinizdir ama ne yazık ki bazı durumlarda sorun çıkarabilmekte olup işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Genellikle kullanıcılar ilk açtıkları Instagram hesabına telefon numarası kaydeder ve daha sonra başka bir hesap açıp yeni hesaba aynı numarayı kaydetmeye veya değiştirmeye çalışırlar ama başarısız olurlar.

Bazı kullanıcılar ise Instagram numara ekle kısmından haberdar değillerdir. Bizlerde sizler için Instagram’a nasıl numara eklenir veya numara değiştirilir bunu anlatacağız.

Uygulama Üzerinden Instagram numara nasıl eklenir?

Tarayıcı yerine Instagram uygulaması ile bu işlemi yapmak hızlı ve daha basit olacaktır. Yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • Instagram uygulamasına giriş yapın ve sağ alttan profil simgesine tıklayın.
 • Daha sonra ”Düzenle” kısmına tıklayınız.
 • Düzenle kısmı açıldıktan sonra aşağıya doğru indiğinizde telefon kısmı çıkacak oraya tıklıyoruz.
 • Telefon kısmına tıkladığımızda Eski numaranızın bulunduğu yere yeni numaranızı giriniz.

Instagram eski numara nasıl silinir?

Insanlar genellikle numara ekleme işini güvenlik sebepleri nedeni ile yapmaktadırlar. Son zamanlarda hesap hırsızlıkları arttığı için numara doğrulaması yapmak için telefon numaralarını Instagram’a kaydederler. Ancak bazı durumlarda eski numara kullanılmak istenmez bu yüzden eski telefon numarası Instagram’dan nasıl kaldırılır sizlere aşağıda belirtiyoruz.

Not: Numaranızı değiştirmek istediğiniz hesaba erişiminiz bulunuyor ise Instagram numara ekleme kısmındaki seçeneği yapın. Eğer erişiminiz bulunmuyor (Instagram Hesabıma giremiyorum) şu adımları izleyin;

 • Başka güvenli giriş yaptığınız numaraları hatırlamaya çalışın.
 • Bilgisayar’dan daha önce giriş yapmışsanız Instagram’a göz atmanızda yarar var. Eğer şifreniz daha önce tarayıcıya kayıtlı ise düzenle – telefon kısmından yeni numaranızı yazabilirsiniz.
 • Parola sıfırlama, veya hesabım çalındı gibi seçeneklerden faydalanıp yeni hesaba erişim sağladıktan sonra yeni numaranızı kayıt edebilirsiniz.
 • Kimlik doğrulama yöntemi ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

“Instagram Numara ekleme, kaldırma veya değiştirme nasıl yapılır?” üzerine bir yorum

 1. Merhaba! Teşekkürler, bu makale gerçekten bilgilendirici ve kullanışlı oldu. Instagram’da telefon numaramı nasıl ekleyebileceğim, kaldırabileceğim veya değiştirebileceğim konusunda merak ediyordum ve bu yazı benim için tam bir rehber oldu. Emekleriniz için teşekkür ederim! Başarılı bir site yönetimine devam etmenizi dilerim. Saygılarımla, Micheal Miles.

  Yanıtla

Yorum yapın