İnstagram hesabı nasıl dondurulur (Güncel)

Instagram hesabı dondurmak isteyenler için sizlere nasıl Instagram hesabı dondurulur yardımcı olacağız.

Bir çoğumuz hesap nasıl dondurulur bilmez veya hesap dondurma işlemi esnasında sorunlar ile karşılaşır ve işlem başarısız olur. Bizde sizler için en kolay yoldan Instagram hesabı nasıl dondurulur, bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Günümüzde Sosyal Medya uygulamaları bir hayli fazla ve birden fazla Sosyal Medya uygulaması kullananlar belli bir zaman sonra sıkıldıkları için veya başka sebeplerden dolayı hesaplarını dondurmak isterler. Kimi başarılı şekilde hesabını dondururken kimisi ise donduramaz ve Google’da arayışa geçerler. Sizde Instagram hesabı dondurmak 2020 hakkında arayış içindeyseniz doğru yere geldiniz demektir. Ayrıca Instagram hesabı dondurmak PC veya Instagram hesabı dondurmak telefon üzerinden nasıl yapılır tek tek anlatacağız.

Instagram Hesap Dondurma Nedir?

Instagram hesap dondurma işlemi, Hesabınızın geçici veya size bağlı kalıcı halde kapatılması demek. Size bağlı derken anlatmak istediğim siz istemediğiniz sürece hesap kapalı kalır. Ayrıca Instagram hesabınızı haftada bir kez olmak şartı ile dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir hafta içerisinde iki defa hesabınızı dondurup yeniden kullanıma açamazsınız. Bu işlem sonrası başkası tarafından hesabınız gözükmez ve Fotoğraf, ileti gibi hiç bir paylaşımınız gözükmez.

Instagram Hesabı Nasıl dondurulur (Mobil)

Size en kolay şekilde İnstagram hesabı nasıl kapatılır mobil için maddeler halinde yardımcı olalım.

  • Mobil üzerinden (Tarayıcı) yardımı ile https://www.instagram.com/ Adresine üyeliğiniz ile giriş yapın.
  • Sağ Üst veya Alt kısımda bulunan Resminize tıklayarak profilinizin bulunduğu sayfayı açın.
  • Kullanıcı adınızın hemen yanında veya Alt kısmında bulunan ‘‘Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Açılan Sayfanın En Alt kısmında ( Gmail, Telefon Numarası ve Cinsiyet ) Seçim kısmının altında bulunan ”Hesabımı Geçici Olarak Kapat” Yazısına tıklayın.
  • Karşınıza Onaylama ekranı çıkacaktır. Onay verdikten sonra İnstagram hesabınız başarılı şekilde dondurulur.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur (PC)

Not: Bu işlem sonrası hesabınız dondurulur ve siz istediğiniz zaman hesabınız yeniden kullanıma açılır.

Yorum yapın