GTA 5 FiveM Server Nasıl Açılır (Güncel)

Epic Games, Grand Theft Auto 5 bedava yaptığında oyuncular oyuna akın etti. Neredeyse bütün oyuncular oyunu aldılar. Kimi Para ve Level hilesi yaptı. Bazıları Hileyle milleti öldürdü. Büyük bir kitle hâlâ GTA 5 Online oynarken FiveM oynamak istiyorum nasıl soruları sorulmaya başlandı. Bu yazıda size FiveM nasıl oynanır ve nasıl oyunda geliştirmeler yapılır bunlardan biraz bahsedeceğiz.

FiveM Nasıl Oynanır?

FiveM oynamak isteyen bir arkadaşımız ilk başta GTA 5 yüklü olması gerekiyor. FiveM bilgisayarında yüklüyken GTA 5 Online oynayabilirsiniz. Sebebi dosyalarınızı değiştirmedi için bir sorun olmaması. FiveM aslında size GTA 5 ile Oyuncu Sunucusu arasında ortak köprü görüyor diyebiliriz. FiveM de kendi sunucunuzu açıp arkadaşlarınızla oynayabiliyorken başkalarının sunucularında da oynayabilirsiniz. Genelde FiveM’de Rol Play yani RP oyun modu oynanıyor. Kendiniz bir sunucuda oynayacaksanız Server List bölümünden TR olanı seçiyoruz ve orada Türkiye sunucuları çıkıyor oradan istediğiniz sunucuda oynayabilirsiniz. Çoğu sunucuda whitelist olayı mevcut. Bu durum sizin sunucuya hemen giremeyeceğinizi discord adresine gelerek kayıt yaptırıp öyle girebilirsiniz.

FiveM Nasıl İndiricem?

FiveM indirmek çok basit. Buraya tıklayarak FiveM resmi sitesi açılacaktır. Orada Download Client’e basmanız durumun da bilgisayarınıza indirecektir.

FiveM Sunucusundan Para Kazanmam Münkün mü?

Fazla fazla hem de. İnsanlar Sunucuda ki Garajlar, Emlakçılık tarzında şeyler satarak bunlardan para kazanabiliyorlar. Donator sistemli ile de bu paralar kazanılabilir. Mesela Donator Paket 1 diye bir şey diyorlar içinde Garaj, Özel Telefon Numarası, Özel Araba tarzında şeyler vererek bunları cazip kılmak mümkün.

FiveM Developer Olarak Para Kazanabilmek Mümkün mü?

FiveM javascript, C# ve lua dilleri ile kendi eklentinizi yazabilirsiniz. Türkiye’de bir kaç tane eklenti paylaşan türk siteler mevcut. Bir sunucu da Developer olarak iş yaparsanız ortalama haftalık 150-300 TL arasında para almanız mümkün. Anlaşmanıza göre daha fazla da alabilirsiniz.

Yorum yapın