Gamepad ile Oynanan Oyunlar (2024)

Siz de Gamepad destekli yani kolla oyun oynamak istiyorsunuz ama neler oynayabileceğinizi mi merak ediyorsunuz?

Gelin biz de sizlere kafanızdaki soruların cevabını verelim. Dilerseniz hemen başlayalım.

Gamepad ile Oynayabileceğiniz Oyunlar

Gamepad ile oyun oynamanın zevki oyuncular için ayrıdır ve bundan da oldukça keyif alırlar. Gamepad; oyun kumandası, oyun konsolu, oyun kolu veya joystick olarak da bilinmektedir ve önceki dönemlerde bununla Super Mario türündeki oyunları da oynardık. Gelişen teknoloji ile birlikte gamepad de gelişti ve birçok oyunun oynanmasına imkan tanıdı.

Peki gamepad ile oynayabileceğiniz en iyi ve en keyifli oyun önerilerime geçelim.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight, en çok bilinen oyunlardan birisidir.

Klavye ve mouse ile oynanmaya çok da müsait olmayan bu oyun gamepad ile daha iyi oynanmaktadır. Gamepad sayesinde daha iyi bir kamera açışı ve hareket kontrolü sağlamaktadır. Gamepad ile oldukça keyif alacağınız bir oyundur.

Forza Horizon ve Diğer Yarış Oyunları

Klayve ile de oynanabilen bir oyun olmasına karşın gamepad ile daha keyifli bir hale geliyor. Joystick ve trigger tuşları ile daha hassas bir kontrole sahip oluyorsunuz ve oynarken doruklarda bir heyecan hissediyorsunuz. Joystick’i ne kadar hızlı çevirirseniz o kadar hızlı manevralar da yapabiliyorsunuz.

FIFA 2022&2023

Oyun evreninin en çok bilinen futbol oyunu FIFA serisidir. Hem klavyeden hem de gamepad ile oynayan herkes bilir ki gamepad ile oynamak çok daha keyiflidir. Gamepad ile FIFA oynarken oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Assasin’s Creed Serisi

Yine klavye ve fare ile oynanabilen bir oyun olmasına rağmen Gamepad ile oynamak çok daha kolay ve keyiflidir. Kesinlikle bir şans vererek aradaki farkı görmelisiniz.

Darks Souls Serisi

Konsollar için yapılan bu oyun sonradan bilgisayar için de entegre edilmişitir. O yüzden PC ile oynamak oldukça zordur.

Bu oyunu oynamak isteyenler bilmelidir ki gamepad için tasarlanmıştır.

Mortal Kombat Serisi

Dövüş oyunlarında genelde oyuncular tüm tuşlara basarak karşıdaki kişi alt etmeyi hedefler. Fakat bu oyunda kişi kombo yaparak dövüşmelidir. Bu komboları da gamepad ile yapmak daha rahattır. Bu yüzden gamepad ile daha fazla keyif alırsınız.

Street Fighter V

Kendine özgü zorluğu ve komboları sayesinde gamepad ile oynamanın daha mantıklı olduğu bir dövüş oyunudur.

360 derece hareketlerle oynayabildiğiniz bu dövüş oyununu klavye ve fare ile oynamaktansa gamepad ile oynamak çok daha mantıklı ve keyifli. Eğer çevrimiçi modda oynamayı düşünüyorsanız kesinlikle konsol ile oynamalısınız.

Tomb Raider

2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider’ın içerisinde çeşitli parkurlar ve dövüşler bulunmaktadır. Bu yüzden de bu oyunu gamepad ile oynamanız daha eğlenceli.

Çeşitli gizemleri çözmeniz gerekmekte ve bu gizemleri çözerken de engellerle, parkurlarla ve dövüşlerle karşılaşmaktasınız. Oyunu daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız kesinlikle gamepad ile denemelisiniz.

Middle Earth: Shadow of War

Batman: Arkham oyununda olduğu gibi karakterin baktığı tarafa doğru oynanan bir sisteme sahip olan Middle Earth’ü gamepad ile oynamak oyuncuya kolaylık sağlıyor. Klavyede tuşlarla cebelleşmek yerine gamepad ile çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Rocket League

Yarış oyunlarında hız ve kontrol çok önemli olduğu için bunu gamepad sayesinde gerçekleştirmek çok daha kolay ve eğlenceli. Gamepad ile daha stabil hareket edebilirsiniz.

Grand Theft Auto V

GTA V oyununu bilmeyen yoktur ve birçoğumuz da bu tür oyunları bilgisayar aracılığıyla da deneyimlemişizdir. Ama unutmamak gerekir ki aslında bir tür oyuhnlar konsollar ile oynanması için tasarlanmıştır.

Oyunda da bildiğiniz üzere birçok farklı araç vardır ve ub araçları kullanabilmek için daha kontrollü olmalısınız bunu da gamepad ile sağlamak çok daha kolay. O yüzden gamepad ile oynayarak kolayca aradaki farkı gözlemleyebilirsiniz.

Bayonetta

Bayonnetta oyunu 2010 yılında ilk olarak PlayStation ve Xbox ile oynanmaya uygun olarak üretilmiştir. Daha sonrasında ise PC’ye taşınmıştır. Çeşitli komboları yapabilmek bilgisayar tuşları ile çok zor fakat gamepad ile oldukça kolay.

Bu yüzden bu oyunu oynamak gamepad ile çok daha eğlenceli ve akıcı.

Ateri Oyunları

Arcade olarak da bilinen bu tip oyunlar 2000’li yılların başında çocukluğunu yaşayan kişilerin gördüğünde bile mutlu olduğu bir oyun türüdür. O dönemlerde ateri ile oynanan oyunlar şu an gelişen teknoloji ile beraber gamepad ile oynanması çok daha kolay ve eğlenceli.

Yorum yapın