Dünya’nın En Çok Oynanan Oyunu

Siz de buraya dünyanın 2021 senesinde ve 2020 senesinde en popüler bilgisayarda oynanan trend oyunları hakkında bilgi almaya mı geldiniz? O zaman hemen söyleyelim. Oyun bizim işimiz ve bu yazıda bu konunda en güncel ve en güzel oyunları hakkında bilgi bulacaksınız.

Hadi hemen başlayalım. Vakit nakittir değil mi?

Dünya’nın En Çok Oynanan 10 Oyunu

İşte başta Türkiye’de en çok oynanan oyunlar olmak üzere en iyi oyunlar listesi aşağıda yer aldığı biçimdedir. Üstelik aşağıda adı geçen oyunlar yediden yetmişe birçok insanın tercih ettiği en popüler ve online olarak oynanabilen oyunlardır.

Şimdi artık en iyi oyunlar listemize başlayalım. Bakalım sizin favoriniz hangisi

League of Legends (LOL)

Genelde takım olarak oynanmakta olan bir savaş oyunudur. WarCraft 3 isimli oyundan esinlenerek hazırlanmıştır. Bugün kısa adı LOL olan oyun dünyanın oyunundan esinlenerek üretilen bir oyun olan LOL şu anda dünyanın çok oyunculu en çok oynanmakta olan oyunudur.

Valorant

Dünyanın en çok oynanan pc oyunları içinde son derece özel bir yere sahiptir. Kısa bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen oyun severler arasında en çok oyun önerileri arasında ilk sırada yer almakta ve giderek dünya çapında kullanıcı sayısı artmaktadır. Bu oyun bir tür nişancı oyunudur.

Minecraft

Çocukların en çok tercih ettiği oyundur. Son derece eğlenceli olan bir oyundur. Bir kere oynamaya başladıktan sonra kişileri saran ve vazgeçemedikleri bir oyun yapısı vardır. Her ortamda her zaman için oynanabilir. Oynayanların çok iyi bildiği gibi kişilerin yaratıcılığını zorlar, küpler ile kişilerin hayal gücünü kullanarak evler yapmasını sağlar.

Grand Theft Auto V (GTA 5)

2000li yıllara damgasını vuran GTA oyununun yeni serisinin oyunudur. Günümüzde de en sevilen oyunlardan bir tanesidir. Tam anlamı ile otomobil ve araç tutkunları için hıza karşı yarışılan adrenalinin asla bitmediği bir oyundur. Dünden bugüne ücretsiz tek başına keyifle oynanabilecek olan oyunların başında geliyor. Çok sayıda kullanıcısı dünyanın her yerinde vardır. Oyun konsolları ile de oynanabilmektedir. Tam anlamı ile bir efsanedir.

Call of Duty

2009 senesinde Infinity Wards firması tarafından geliştirilen first person shooter tarzındaki bir oyun oyundur. Yine dünya çapında en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Paralı olan bir oyun değildir.

Counter Strike – Global Offensive ( CS – GO)

Bir dönem kişilerin internet cafelere gidip beraber oynadığı, kimi insanların bilgisayara sırf bu oyunu oynamak için girdiği bir savaş ve strateji oyunudur. Güncelliğini ve popülerliğini asla kaybetmemiştir. Oyunun sürekli yeni versiyonları piyasa çıkmıştır. Dünya çağında mobil ortamda da en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Her yaştan, herkesimden insanlar bu oyunu her şart altında oynamaktadır. Modası asla geçmez.

Fortnite

Dünyada 50 milyondan fazla kişinin oynadığı ilk defa 2017 yılında piyasaya sürülen kendisine has özel bir oyundur. Telefon üzerinden de oynanabilir. Oyunun kendi içinde aşamaları vardır. Canavarlara karşı mücadele edilen, an be an belli görevlerin yapıldığı özel bir oyundur. Hatta son dönem en çok indirilen oyunlar arasındadır.

PUBG ( PlayerUnkown’s Battlegrounds)

Cep telefonları üzerinde online olarak kişilerin kendi arkadaşları ile dünyanın neresinde olursa olsun rahatlıkla oynayabildiği bir oyundur. Son dönemlerin en popüler oyunları arasında ilk sırada gelmektedir. Giderek kullanıcı sayısı artmaktadır. Tam anlamı ile dikkat isteyen, savaş oyunudur. En basit ifade ediş biçimi ile 100 oyuncu ile belli bir savaş alanında oynanan oyunlarda ayakta kalan oyuncu o oyunun galibidir. Oyuncu ekipmanları paralıdır. En çok bağımlılık yapan oyunların başında gelir.

Apex Legend

Ücretsiz bir oyundur. Pc için uygun olan bir oyundur. 2019 senesinde ilk defa piyasaya çıkmıştır. Mantık olarak Battle royale mantığındadır.

Overwatch

Tam anlamı Counter Strike mantığında olan bir oyundur. Oyunda toplamda 20 oyuncu bulunur. Altı kişiden oluşan takımlar ile oynanan bir oyundur. Her türlü cihazda rahatça oynanabilecek olan bir nişancı oyunudur. Oynaması son derece zevklidir. Tüm bunlara istinaden de giderecek kullanıcı sayısı dünya çapında artar durumdadır. Ülkemizde de bu oyunu oynayan çok sayıda kişi vardır.

Yorum yapın