CS:GO Rekabetçi Maçları Öncesi Ayar Kodları

CS:GO, Bilinen adı ile Counter Strike: Global Offansive Günümüzün Son ve Güncel Counter Strike Oyununun versiyonudur. Kısaltışmış adı ile CS:GO Rekabet seviyesi yüksek, E-Spor Takımları bulununan ve Uluslar Arası E-Spor Turnuvaları düzenlenen,  gözde oyunun son halidir. Cs:Go‘ da rekabet seviyesi yüksek demiştik ve Oyun içi rekabetçi seçeneği var. 10 Rekabetçi Maçınızı tamamladığınız da, Oynayış tarzınız ve kil, asist, ölüm oranınıza göre belirli bir rütbe kazanıyorsunuz. Hâliyle daha yüksek seviyelere ulaşmak isteyen arkadaşlarımız için CS:GO Rekabetçi Maçlar Öncesi İşe yarar kodları araştırdık.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), rekabetçi oyun deneyimini mükemmelleştiren ve oyunculara heyecan verici bir mücadele sunan popüler birinci şahıs nişancı oyunudur. Ancak, rekabetçi maçlara hazırlanırken bazı temel ayarlar ve ipuçları, oyuncuların daha iyi bir performans sergilemelerine ve daha keyifli bir deneyim yaşamalarına yardımcı olabilir. Bu yazıda, CS:GO rekabetçi maçları öncesinde yapılabilecek ayar kodlarına ve ipuçlarına odaklanacağız.

Not:  Kodların aktif hale gelmesi için, Yardım ve seçeneklere girip, Oyun ayarları, Geliştirici Konsol seçeneğini aktif hale getirmeniz gerek ektedir.
Kodları yazabilmek için klavye’ den,  Esc tuşunun altındaki tuşuna basıp konsolu açmamız gerekiyor.

fps_max 0 – Fps sabitlemesini kaldırır ( Fps sabitlemeyi kaldırıp oyunca daha iyi fps ye ulaşıp oyunu daha akışkan ve rahat oynarsınız.

mm_dedicated_search_maxping 65 – Düşük Ping’ li Server bulmanızı sağlar. Bu sayede düşük pink’ li server’ da daha rahat rekabetçi maçlar atabilirsiniz.

mat_monitorgamma 1.6 – Görüntü ayarını değiştirip oyun içi karanlık bölgeleri aydınlatma ya yarar. Bu sayede karanlık alanlarda rakibinizin daha iyi görebilirsiniz.

cl_radar_scale 0.4 – Radar alanını genişletir. Radara baktığınızda daha geniş alanı görebilirsiniz.

cl_radar_always_centered 0 – Oyun bakış açınızı daha yaygın yapar görüş mesafenizi genişletir.

cl_hud_playercount_showcount 1 – Oyunda rakip ve takım arkadaşlarınızın sayısını gösterir ( Sonuna 1 yerine 0 koyduğumuzda rakip ve takıp resimleri gözükür.)

cl_crosshairstyle 5 – Silah Crosshair i istediğiniz şekilde ayarlamaya yarar. ( Sonralı rakamı değiştirip uygun Crosshair’ i bulabilirsiniz.)

voice_scale 0.4 – Mikrofon ses ayar kodu ( Mikrofon dan çıkan sesi azaltıp, yükseltmeye yarar.)

CS:GO Rekabetçi Maç atan arkadaşlarımız için yararlı kodları paylaştık. İyi oyunlar.

 

CS:GO rekabetçi maçları öncesinde yapılabilecek ayarlar ve ipuçları, oyuncuların oyun deneyimini büyük ölçüde iyileştirebilir ve başarı şanslarını artırabilir. Crosshair ayarları, video ayarları, ses ayarları ve ping ayarları gibi temel öğeleri doğru şekilde yapılandırmak, daha başarılı ve keyifli bir oyun deneyimi için önemlidir. Bu ayar kodları, oyuncuların kişisel tercihlerine göre değiştirilebilir ve optimize edilebilir, bu nedenle farklı ayarları deneyerek en uygun olanını bulmak önemlidir.

Yorum yapın