Yeni Motorola One Macro Telefon İncelemesi

Motorola firmasının 2019 yılının sonbaharında piyasaya sürdüğü en yeni telefon modellerinden biri olan Yeni Motorola One Macro Telefon ilk olarak e-ticaret sitesinde yayınlandı. Bu ticaret sitesi Suudi Arabistan kökenli bir perakende mobil satış sitesidir. Sitede cihazla ilgili bilgiler verilmektedir. Bu bilgilere göre, Yeni Motorola One Macro Telefon 6.2 inç OLED ekran taşıyor. 8 çekirdekli Media Tek Helio P60 işlemci barındırıyor ve bu işlemcinin 4 çekirdeği 2 GHz hıza erişiyor. Diğer 4 çekirdek Cortex A 53 olarak 2 GHz hıza erişebiliyor. İlk 4 çekirdeğinin mimarisi ise Cortex A73 olarak belirlenmiş. Cihazın bir de 800 MHz frekansında çalışan, ARM Mali grafik işlemcisi var.

Yeni Motorola One Macro Telefon Teknik Özellikleri

4 GB ram ile gelen cihazda temel olarak ROM 64 GB olarak seçilmiş.  Çift SIM desteği de olan telefon, Android 9.0 işletim sistemine sahiptir. LED -13 MP kamerası ve [3 adet] ve 8 MP ön kamerası var.  Cihazda parmak izi sensörü de var. Ayrıca 3.5 mm ses jakı da bulunuyor, cihazın pili oldukça geniş bir kapasitede seçildi ; 4.000 mAH sizi 2 gün götürecektir. Kasa renklerine baktığımızda Motorola siyah ve mavi renkleri tercih etmiş. Uygun fiyatından anlaşılacağı üzere, metal değil plastik kasa kullanılmış. Fiyatı ise sadece 240 dolar olarak belirlenmiş. Bu fiyat sadece Suudi Arabistan için geçerli.

Motorola One Macro

Telefon, giriş seviyesi bir telefon olarak kabul edilse de aslında iyi bir işlemcisi ve 4 GB ram donanımının yanı sıra hatırı sayılır bir GPU işlemcisi var. En basitinden, Call Of Duty mobile oyununu oynatabilecek donanımlara sahip.  Ülkemizdeki değeri 1.365 TL ve oldukça uygun bir fiyat olduğu söylenebilir. Orta seviyenin biraz altında, giriş seviyesinin biraz üstünde telefon isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.


Yorum yapın