Yeni LG Arena 2 Telefon Özellikleri

Eylül ayında satışa çıkan telefon markalarından biri de LG Arena 2 modelidir, 5.5 inç ekran boyutuna ve 720 x 1440 P çözünürlüğe sahip olan bu cihaz, arka tarafta 8 MP ve ön kısımda 5 MP çözünürlükte kamera barındırıyor.  Parmak izi tarayıcı özelliği de bulunan LG Arena 2 model telefon, 32 GB dahili alana sahip olarak giriş seviyesi telefonlardan biridir.

Yeni LG Arena 2 Telefon Teknik Özellikleri

Parmak izi tarayıcısı olan cihazda 3.000 mAh batarya bulunmaktadır, oldukça hafif olan cihazın pili 13 saat konuşma imkanı sunmaktadır. 295 PPI ekran yoğunluğu olan cihazda arka kısımda tek bir otomatik odaklamalı kamera yer alıyor. LED Flash özelliği bulunan kamera video kayıtları için 1920 x 1080 Full HD çekimler yapabilme yeteneğine sahiptir. Plastik bir kasaya sahip olan Yeni LG Arena 2 Telefon modelinde kullanılan işlemci 1400 MHz 4 çekirdekli Qualcomm Snap Dragon 425 model işlemcidir. RAM donanımı 2 GB olan cihazda bu donanım zayıf kabul ediliyor.

Cihazın giriş seviyesinde bir cihaz olması nedeniyle fiyatı da düşük tutulmuş ki 120 dolara satılan Yeni LG Arena 2 Telefonda kablosuz ekran paylaşım özelliği var, FM radyo ve 3.5 mm ses jakı da bulunuyor.Adreno 308 GPU kullanılan bu cihazda  Android 9.0 işletim sistemi var. Cihazın kablosuz ekran paylaşım özelliği oldukça iyi, televizyona telefon ekranını yansıtabilir ve film izleyebilirsiniz. Cihazda bazı ölçümler yapmak istediğinizde ivme ölçer ve Jiroskop işinize yarayabilir. Pilinin çıkarılamaz olması ( teknik servise götürmek gerekir) bir dezavantaj olabilir.

Sonuç olarak, akıllı telefon almak isteyen, buna fazla para ödemek istemeyen ve giriş seviyesi özelliklere razı olan milyonlarca insan, bu telefonu satın alabilir.  Bekleme modunda pili 600 saat dayanabilirken, ortalama 13 saat kesintisiz konuşma sağlayabiliyor. 32 GB dahili alanı az bulan alıcılar , SD ekleme şansına sahipler.


Yorum yapın