Yeni bir Bioshock oyununun geliştirilme aşamasında olduğu doğrulandı

2K Games gün içerisinde, şirketin yayın hakkı altında tamamen sahip olduğu en yeni oyun geliştirme stüdyosu olan Cloud Chamber’un kurulduğunu duyurdu. Yaptıkları basın açıklamasında ise Bulut Odası, dünyaca ünlü BioShock serisinin bir sonraki yinele aşaması için çalışmaya başladı. Yeni BioShock oyunu önümüzdeki birkaç yıl için geliştirilme aşamasında olacak ve yeni nesil platformları hedef alacaktır. Konumuza devam etmeden önce bilmeyenler için dilerseniz Bioshock inceleme detaylarını anlatalım.

Yeni BioShock oyunu konumuza geri dönecek olursak, Serinin birinde deniz altı diğerinde, bulutların üstünde kurulu şehirlerde oyunun hikayesi anlatılmaktaydı. 2K Games yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar’da, serinin devamında kendimize ayırdığımız süre içerisinde heyecan yaratacak bir BioShock serisi ile karşınıza çıkacağız. Oyunun doğasından ve konusundan kopmadan günümüz oyunlarına yakın bir oyun yapımı çalışması için özel bir ekip kurduk. Çalışmalarımız sonucunda birici şahıs BioShock oyununu nerelere getireceğiz hep birlikte merak ediyoruz. Sözlerine yer vermiştir. Bizlerde sabırsızlıkla yeni oyun için merakla beklediğimizi söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde oluşan gelişmeleri takip etmek için sitemize uğramayı unutmayınız.

BioShock İnceleme

Andrew Ryan isimli bir zengin çevresindeki sanatçı, bilim adamı gibi topluma faydalı olabilecek kişilerin yeterince çalışma şartlarının iyi olmadığına inanmaktadır. Bunun için bir şeyler yapmak ister ve kendi şehrine Rapture’u kurar. Böylece faydalı kişilerin derdine derman olabilecektir. Rapture nedir? diye merak edenler için, Rapture deniz altında bulunan bir şehir olmaktadır. Rapture şehrinde hiç bir insanın din, ırk, siyasi görüşün bulunmadığı özgür bir şehir olması da cabası. İsmi geçen şehrimizde bilimsel araştırmalar yapılır ve denizin dibindeki canlılarda bu incelemeye dahil olurlar.

Canlılardan bulunan bir madde keşfedilir. Bu madde insan DNA’sı ile birleştirince inanılmaz güçler elde edilir. Yalnız bir sorun vardır ki bu sorunda sigara gibi bağımlılık yapmasıdır. Bazı insanlar ise bunu kötü niyetli şekilde kullanmak isterler. Bu özel maddeyi borsaya kadar sokmak isterler. Rapture şehrine bir darbe uygularlar ve dış dünya ile iletişime geçerek borsa kurup rapture şehrinde ucuz özel buldukları maddeyi geliştirirler. Fakir insanlar üzerinde kullanılan bu özel madde şehrin savaş alanına dönmesine neden olur. Kötüler ve iyiler arasında geçen güzel bir hikayesi olduğunu düşündüğümüz oyundur.


Yorum yapın