Xiaomi Mi Box 4K Ne İşe Yarar?

4K TV modellerinin fiyatları el ayak yakıyor. 4K için binlerce lira fazla para ödemek akıllıca mı? Evet 4K kalitede film belgesel izlemek apayrı bir keyif veriyor. TV ömrü de en az 20 yıl olduğu için, birkaç bin lira fark ödemek göz yumulan bir zarar. Ancak Xiaomi Mi Box 4K Alınca TV’niz 4K Oluyor başlıklı makalemiz’den de anlayacağınız gibi, artık 4K film izlemek için pahalı TV almanıza gerek yok. Bu cihaz HDMI girişi olan tüm akıllı televizyonlarla uyumlu çalışıyor.

Mi Box 4K Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Mi Box 4K cihaz size Netflix 4K ve Prime Video uygulamaları hizmetini sunuyor. Bu cihazın değeri, 47 dolar. Cihazın size sunacağı 4K keyif ve konforu düşünüldüğünde bu para hiçbir şey şeydir. Yeni bir TV almak niyetinde iseniz, 2020 TV modelleri seçerken güncel Android işletim sistemi kullanan bir cihaz alın. 4K mort K’yı boş verin. Tüm OTT destekli Android yazılımlar, bu tür yeni cihazları destekler.  

Dahası, sadece 4K için yeni TV modelleri arayışındaysanız buna da gerek kalmıyor. Zaten Mi Box 4K cihazı size 4K çözünürlüğü sunuyor. Hem de 47 dolar fiyatla! Yani bu cihaz, 4K ayağından yola çıkarak milyonlarca dolar ek kar etmeyi düşünen firmaların önünü kesti diyebiliriz. Cihazla 4K Youtube 4K ve 4K Netflix videolarını sömürmek mümkün. Hatta cihazda uzaktan kumanda özelliği de var.

Bluetooth ile uzaktan cihazı TV’ye bağlayarak çok kolay bir kablosuz bağlantı oluşturabilirsiniz.  Mobilyalara uyan minimalist bir tasarımla gelen bu cihazı sömürmek için bir Wi-Fi ortak bağlantıya ihtiyacınız var. Tabi bir de HDMI kablosu da gerekiyor. Cihazı eski bir LCD TV’ye dahi bağlayabilirsiniz ve o TV’nin çözünürlük kapasitesini son piksele kadar zorlayabilirsiniz. Mesela Sony Bravia LCD televizyonunuza, Mi Box 4K cihazını bağladığınızda TV çözünürlüğü bir anda yükseliyor.

Mi Box 4K Kutusunda Kolay Yazılım

Kullanımı da son derece basit olan bu cihazla tüm videolarınızı artık yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz. Ama hatırlatmamız gereken son noktayı da vurgulamadan bu makaleyi sonlandırmayacağız: Eğer bu cihazı LCD veya LED TV’nize bağlarsanız, NETFLİX ve Youtube videolarını 4K izleyebilmeniz için, internet hizmetinizin de en az 16 Mega Bit per second olmasına dikkat edin. Yavaş hızlı internet paketleri ile 4K video izlemeye çalışma mantalitesi, katıra binip at yarış pistinde birinci olmaya çalışmakla aynı mantalite’dir.


Yorum yapın