World Of Warcraft Oynanış Ve Karakter Seçimi

World Of Warcraft Hakkında

Word Of Warcraft (WOW) 1994 Yılında çıkarılan Warcraft:Orcs & Humans’ın 4.serisi olan MMORPG yani devasa çok oyunculu rol yapma oyunlarından birisidir. WOW Öncesinde bulunan serilerin tümü Strateji oyunu olarak belirlenmiş 2004 senesine gelindiğinde WOW (World Of Warcraft) MMORPG Kategorisinde piyasaya sürülmüştür.

Genel Oynanış

MMORPG Kategorisinde bulunan bütün oyunlar için bulunan sistem World Of Warcraft’ın genel oynanış sistemini de kapsamaktadır. Oyunda kendinize en uygun rolü bulmanız gerekmektedir. Oyunda ejderhalar öldürerek veya diğer oyuncular ile savaşarak deneyimlerinizi yükseltip seviye atlayabilirsiniz. World Of Craft oyununa başlamadan önce Realm sunucusunu seçmeniz gerekmektedir. Ancak oyun birçok ülkede yayında olduğu için arkadaşlarınız ile hangi sunucuda oynayabileceğiniz kendiniz karar verebilmektesiniz. Değişen sunucular ile ping oranınızın da artacağını unutmayın. Avrupa’da ikamet eden kullanıcı Asya server’larında oynamaya çalışırsa ping’i bir hayli yükseliş gösterecek ve oyunda lag gibi problemlere yol açacaktır.

wow

Karakter Seçimi !

Her oyunun vazgeçilmezi karakter olduğu gibi MMORPG kategorisinde bulunan oyunlarında vazgeçilmezi en iyi karakteri oluşturmanızdır. Oyunda öncelikle karakter oluşturmanız gerekmektedir. Oyunda 2 tür sunucu bulunmaktadır. PVP (Oyuncuya Karşı Oyuncu), PVE (Ortama Karşı Oyuncu). Oyunda ayrıca rol yapmak içinde 2 tip sunucu bulunduğunu unutmamak ve buna göre uyumlu bir karakter seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Her oyuncunun karakterini oluştururken bir birliğe geçiş yapması istenmektedir. Oyunda 2 adet birlik bulunmaktadır, Alliance yani ittifak güçleri ve Dwark ırkı. Her bir ırkın altında belirli güçler bulunmaktadır rahip, savaşçı veya avcı gibisinden. Bunların birisine sahip olup yeteneklerinize göre oyunda belirlediğiniz rakip/ejderha gibi ırklara etkili saldırılarda bulunabilirsiniz.

Sınıflar ve Specler

  • Druid: Oyunda bulunan doğa hayvanları ve doğa ile iç içe yaşama, doğanın kadim gücünü kullanma ve oyunda bulunan çeşitli hayvanlara dönüşebilme özelliklerini kapsamaktadırlar. Druid sıfının toplamda 4 adet dps’si bulunmaktadır. Bunlar Feral, Balance, Restoration ve Guardian Balance olarak ayrılmaktadır.
  • Warrior: Oyunda bulunan savaşçı sınıfıdır. Warriorlar’da toplamda 3 adet spec bulunmaktdır. Bunlar 2 adet DPS ve 1 adet Tank olarak ayrılmaktadır. Fury ve Arms dps, Protection ise tank olarak bulunmaktadır
  • Paladin: Paladin’ler oyunda ışığın savaşçıları olarak geçmektedir. Toplamda 3 adet spec’leri bulunmaktadır. Protection, Retrubitoin ve Holy olarak sınıflandırılmaktadır.

Oyun Talenti ve Specleri

Oyunda bulunan her karakterin kendine ait talenti ve specleri bulunmaktadır. Talent’lar 15 level üstünde açılmaktadır ve bunu karaktere kendimizin seçebilme yetkisi bulunmaktadır. Kişiler talentleri karakterlerine göre seçebilmektedir.


Yorum yapın