WhatsApp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır (2020)

Sizin dışınızda her hangi birisinin WhatsApp hesabınıza giriş yapmasını engellemek için iki adımlı doğrulama işlemi yapmanız mümkün. Sizler için nasıl iki adımlı doğrulama işlemi yapabilirsiniz basit bir şekilde anlatacağız. Bu sayede cep telefonunuza gelen altı haneli güvenlik kodu dışında Mail adresinize gelen doğrulama kodu ile bu işlemi aktif hale getireceksiniz.

WhatsApp iki adımlı doğrulama

Güvenlik açısından tercih edilmesi açısından her kullanıcının yapması gereken bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Cep telefonunuz başka birisinin eline geçtiğinde, uygulamayı başka bir cep telefonuna kurup bilgilerinizi oraya taşıyarak hesabınızı ele geçirebilir. SMS ile yapılan bu işlem sonrası büyük güvenlik sorunları oluşturabilmektedir. İki Adımlı Doğrulama nasıl yapılır kısaca açıklayalım. Yapacağımız işlemin Android veya İOS olmasının bir öneminin olmadığını belirtmek isterim.

  • WhatsApp – Ayarlar – Hesap ardından İki adımlı doğrulamaya geliyoruz.
  • Karşınıza çıkan ekrana tıklayıp İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için bir uyarı yazısı çıkacaktır. Bu kısmı etkinleştiriyoruz.
  • Altı haneli bir şifre oluşturun ve şifreyi daha sonraki adımlarınız için sorulabileceğinden unutmamanız gerekmektedir. Dilerseniz not alabilirsiniz.
  • Olası bir şifre unutma durumu olabileceği için Mail adresinizi hesaba ekleyebilirsiniz. Unutulan zamanlarda mailiniz üzerinden şifre sıfırlama veya hatırlatma yardımı alabilirsiniz.
  • Son olarak ”iki adımlı doğrulama etkinleştirildi” yazısını gördüğünüzde işleminiz tamamlanmış ve etkinleştirilmiş olacaktır.

Yorum yapın