VALORANT FPS Arttırma Rehberi (Güncel)

Çıktığı günden itibaren sabırla drop key düşürme sevdasıyla yanıp tutuştuğumuz ve tamamen ücretsiz olarak satışa sunulacağı yaz aylarını iple çektiğimiz Valorant, neredeyse bütün oyuncularda tatminkâr izler bırakmış durumda.

Oyunu indirip kurdunuz ama sık sık takılma ve FPS düşüklüğü yaşıyorsunuz. Peki, bu durumda FPS değerlerinizi arttırmak ve kesintisiz oyun keyfini doyasıya yaşamak için ne yapmalısınız? İşte sizler için derlediğimiz bu yöntemleri uygulayarak akıcı bir oyun deneyimi elde edebileceksiniz.

VALORANT Kasma Sorunu (Çözüm)

Bildiğimiz üzere FPS oyunlarının gelecek seyrini değiştirmesi muhtemel bir oyun. Sistem gereksinimleri oldukça düşük ve soft bir ara yüze sahip olmasıyla Pentium işlemciye sahip bir bilgisayarda bile rahatlıkla oynanabilir. Elinizdeki bilgisayar oldukça patates veya elde ettiğiniz FPS değerlerinden tatmin olamıyor, kasma sıkıntısı yaşıyorsunuz diyelim. İşte bu noktada oyun için en ideal olan oyun içi ayarları uygulamanız, bilgisayar sisteminize göre 10-50 VALORANT FPS Arttırma değerleri arasında bir artış gösterecektir.

Grafik Ayarları

Her oyunda olduğu gibi VALORANT için de en ideal FPS değerlerine ulaşmanın ilk kuralı oyun içi grafik ayarlarını minimize etmek olacaktır. Görüntü kalitesinden bir miktar ödün verseniz de aşağıdaki ayarlar çerçevesinde oyunu yeniden başlatmanız daha akıcı bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

FPS Limit Kaldırma

Siteminiz her ne kadar uzay teknolojileri ile donatılmış da olsa oyun içindeki maximum FPS değerlerini ayarlayamamanız durumunda gerçek performansı sergilemekte güçlük çekebilirsiniz. Oyun içinde bir konsol olmadığı için bu kısmı ‘’ayarlar>video ayarları’’ işleminin ardından aşağıdaki yolları takip ederek gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Riot Games Sunucu Kontrolü

Oyunun yeni bir server üzerinde hizmet vermesi dolayısıyla birçok sunucu özelinde çeşitli takılma ve aksaklıklara rastlanılabiliyor. Telaşlanmanıza gerek yok zira bunun sebebi internetiniz veya bilgisayarınızın kötü oluşu olmayabilir. Bu durumlarda ilk ulaşacağınız kuruluş Riot Games iletişim merkezi olacaktır. Bu sayede sunucu kontrolü yaparak en akıcı server özelinde oyununuza devam edebilirsiniz.

Valorant İçin Ekran Kartı Ayarları

Sadece VALORANT özelinde değil hemen hemen bütün oyunlarda daha iyi performans alabilmek için ekran kartınızın güncel ve oyun performansı odaklı olmasına dikkat etmelisiniz. Ekran kartı modelinizin türüne göre ‘’ekran kartı denetim masası’’ sekmesine gidip alt kısımdaki ayarları yaparak en yüksek performans ile VALORANT oyununda takımınızı zirveye taşıyın.


Yorum yapın