Tutku Haline Gelen Tik Tok Reklam Kararları ile gündemde

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan TikTok, Reklam politikasında önemli değişikliklere gitme kararı aldı. Peki Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan TikTok neden reklam politikasında değişikliğe gidiyor ?

TikTok

Sosyal Medyanın Gözdesi Haline Gelen TikTok reklam politikası değiştiriyor

ABD Tarafından Çin firmalarına karşı siyasi yaptırımların olduğu günümüzde, TikTok Uygulamasının da Çin firmasına ait olması ile beraber doğacak olumsuzlukların önüne geçmek için reklam politikalarını değiştirme kararı aldı. TikTok tamamen bağımsız görünüp, ABD tarafından doğabilecek bir olumsuzluk ile karşılaşmak istemiyor. Bu yüzden TikTok siyasi reklam engeli kararı almıştır.

TikTok Siyasi reklam engeli kararı sonrası ne olacak

Siyasi reklamların günümüzde sosyal medya taraflarınca oldukça fazla kullanıldığı yaşantımızda, TikTok siyasi reklam engeli ile alakalı ifadelerde bulundu.

TikTok’ un yapmış olduğu açıklamada. Yapılan reklamın günümüzde kullanmakta olduğumuz TikTok Platformuna uyması gerekmektedir. Siyasi reklam içeriklerinin, Platformumuzun standart ve içerikleriyle alakalı olmadığı için reklam politikamızda değişikliğe giderek yasak getirdik. TikTok‘ a böyle reklamları uygun görmediğimiz için değişikliğe gidildi ifadelerine yer verildi.


Yorum yapın