Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi İstanbul’da Açıldı

Türkiye’de ilk Siber Güvenlik Lisesi Açıldı. Pendik Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak faaliyete geçen ve ilk öğrencilerini bu sene içerisinde alacak. Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi öğrencilerine 5 Yıl Eğitim Sunacak. Okulun açılmasındaki amaç Ülkemizde bulunan Siber Güvenlik Açıklarını kapatmak üzere eğitilecekler.

Günümüz artık İnternet devri ve bunun hepimiz farkındayız. Ayrıca hayatımıza yeni giren IoT sistemleri ile internet olmadan duramaz haldeyiz. Neredeyse her işimizi İnternet üzerinden hallettiğimiz bu zamanda siber güvenlik uzmanlarına ihtiyaç olacak ve önemli rol oynayacaklar. Bu sebeple ihtiyaçların giderilmesi ve diğer ülkelerle yarışabilmek için Siber Güvenlik Bölümü Pendik Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdahiç gibi önemli isimler Bu yeni oluşup için bir araya gelerek tanıtım düzenlediler.

Yorum yapın