The Last of Us Part II Çıktı!


The Last of Us Part II yapım aşaması uzun süren ve salgın nedeni ile çıkışı geciken oyunlardan biriydi. Yapımcı Naughty Dog tarafından yapılan açıklamaya göre The Last of Us Part II çıkış tarihi 19 Haziran 2020 Olarak belirlendi.

Yarın PlayStation 4 kullanıcıları için sunulacak oyunu bu gün itibari ile Twitch yayıncıları ve çeşitli Platform yayıncıları tarafından denemeye sunuldu ve gelen geri bildirimlere göre oyunun beğenildiği yönde haberler var.

The Last of Us Part II Konusu

The Last of Us Part I’in 5 yıl sonrasının devamı olarak çıkan oyunda Ana karakterler Ellie ve Joel fakat Ellie karakteri ile oyunu oynayacağız. Oyunun beş yıl sonraki zaman dilimini oynadığımız The Last of Us Part II’de Ellie ve Joel, Wyoming eyaletindeki Jackson kasabasında yaşamaktadırlar ve kendileri için rahat bir yaşam sürdürmektedirler. Devamında karşılaştıkları talihsiz olaylar yüzünden Ellie intikam yemini eder ve amansız mücadele başlar.

Oynanış

Türkçe Alt yazı ve Türkçe Dil seçeneği bulunan The Last of Us Part II bu ayrıcalıklarla daha oynanışlı hale gelecektir. Enfeksiyona uğramış insanlara çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Dünya salgın altında ve bu salgınla başa çıkabilmeniz için her köşeyi didik didik aramanız gerekmektedir. Ellie’nin yeni özelliklerini açmak için arama yapıp mühimmatlar toplayıp bunları birleştirip kendinize silahlar üretmelisiniz.

Silahlarınıza farklı parçalar takabilir ve silahlarınızı geliştirebilirsiniz. Oyunda araştırma yaparken belirli notlar bulacaksınız bu notlarda oyun içindeki bir cesedin bile arkasında ne gibi dramların olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilk oyuna göre grafik ve karakterin dövüş animasyonları harika olmuş diyebiliriz. Salgına yakalanan insanlara dikkat etmelisiniz demiştik ve insanlar dışında dikkat edilmesi gereken birde yaratıklar vardır. Oluşturduğunuz mühimmatlarla enfeksiyona uğrayıp mutasyon geçiren yaratık ve insanlara sessizce yaklaşmanız ve onları alt etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Son olarak PC oyuncularının da bu oyunu beklediğinin farkındayız. Yeni bir gelişme olduğunda sizlere The Last of Us Part II Sistem Gereksinimleri ve Çıkış tarihi hakkında yeni haberler paylaşacağız.


Yorum yapın