Telefonda Ekran Ve Oyun Kaydetme Nasıl Yapılır?

Özellikle YouTube kanallarımıza Telefonumuz ile ekran görüntüsü veya Telefon ile Oyun videosu kaydetmek için uygulama arayışındayız. Kendi oyun videolarınızı kaydedebileceğiniz güzel bir uygulamadan bahsedeceğim sizlere. Bu sayede oyun oynarken bir yandan oynadığınız oyunu Android cihazınız ile oyun videosu kaydedebilir ve isterseniz YouTube’ da paylaşabilirsiniz.

Telefonunuz İle Ekran Ekran ve Oyun Kaydetme

Her akıllı telefonda ekran kaydetme vardır ve sorunsuz çalışmaktadır. Ancak size var olan özelliği kullanmadan daha iyi sonuçlar alabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Ayrıca Uygulamayı GU Ekran kaydedici indir seçeneğimiz ile indirebilirsiniz.

GU Ekran kaydedici ile neler yapılabilir

GU Ekran kaydedici ile bir çok farklı işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Bunlar görüntülü arama, Canlı yayınlar, Twitch video kaydetme, Spor video veya yayınları, Film ve aklınıza gelebilecek her türlü videoyu Android cihazınıza kaydetmeye yarar. Dilerseniz şu şekilde GU Ekra kaydediciyi kullanabilirsiniz;

  • Telefonunuz ile Google Play’e gelip GU Ekran kaydedici yazınız ve çıkan uygulamayı indirin.
  • Uygulamayı Açınız.
  • İlk kez bu uygulamayı indirenler için gerekli kullanma izinlerini vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde uygulama çalışmaz.
  • Karşınıza kısa bir uygulama tanıtıcısı çıkacaktır. Dilerseniz izleyip ekran kaydetme programı hakkında bilgiler alabilirsiniz.
  • Her hangi bir görüntüyü kaydetmek istediğinizde ekranda gözüken kaydı başlat butonuna bastığınızda video kaydetme işlemi başlayacaktır.

Uygulama gayet iyi ve kullanımı kolaydır. Uygulama ile video kaydettikten sonra dilerseniz ekran üzerinde işaretleme veya çizme işlemi gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. Uygulamada şöyle bir durum var oda dahili ses kaydı yapılmamaktadır. Mikrofon yardımı ile ses kaydı almanız mümkündür. Buda dış seslerin videoya yansımasına neden olmaktadır.


Yorum yapın