Smurf Ne Demek? (LoL ve CS GO)

Smurf kelime anlamı olarak şirin demektir ancak bu kelime oyun dünyasında çok daha farklı şekilde nitelendirilmiştir.

Smurf, kendine bir oyunun hesabını açarak o oyunda global yani dünya çapında ya da kendi ülkesi çerçevesinde bir yükselme sağlamış sonrasında kendisine yeni bir hesap açarak oyunda kendisinden çok daha düşük seviyelerdeki kişilere karşı oynayan kişilere verilmiş olan isimdir.

Smurf oyuncu olabilmek için kesinlikle belirli bir seviyeye gelinmelidir. Günümüzde pek çok oyunda smurf hesap bulunmaktadır.

Smurf oyuncu olmak için pek çok sebep bulunmaktadır. Kendi hesabından yaptığı hataları yeni hesabından yapmadan yükselmek, oyuna yeni başlamış birine öğretmek, yeni hesabını daha güzel kullanıp sonrasında satmak gibi sebepler smurf hesap açmak için en önde gelen sebepler arasında yer alır.

Smurf Hesap Ne Demek?

Smurf, bir oyunda daha başarılı olan bir oyuncunun, oyun içerisinde farklı bir hesap açarak kendinden daha az yetenekli oyunculara karşı oynamasıdır. Smurf hesabı kullanan profesyonel oyuncuların bunu yapmasında birçok farklı sebep vardır.

League of Legends, Cs Go, Mobile Legends gibi oyunlar günümüzde popüler oyunlar içersinde yer almaktadır ve bu oyunlar en çok smurf oyuncu bulunduran oyunlar arasında yer almaktadır.

LoL Smurf Ne Demek? (LoL ve CS GO)

LoL yani League of Legends günümüzde çok popüler olan çevrimiçi bir savaş oyunu olarak bilinmektedir. Bu oyunda 5 kişilik bir takım kurularak karşı taraftaki 5 kişilik takımın kulelerini yıkmak amaçlanmıştır. League of Legends oyununda da smurf oyuncular bulunur çünkü oyuncular yüksek sıralamalar elde etmek ister çünkü bu sıralamalar sayesinde e-sporcu olarak hayatını devam ettiren kişiler de bulunur.

Ban, oyundaki bazı kişiler hile yaptığında oyun tarafından kişinin diskalifiye edilmesine yani oyuna tekrar girememesine verilmiş olan isimdir.

Peki smurf oyuncuların yeni hesap açmaları ban yemelerine sebep olmaz mı? Hayır, olmaz çünkü direkt bir hile yoktur. Direkt bir hile olmadığından oyunun bunu anlaması oldukça zordur. Zaten smurf oyuncuların yeni bir hesap açması oyun tarafından desteklenmemektedir ancak çok göze batma olmaz ise smurf oyuncular rahatlıkla oyunlarına devam ederler.

League of Legends gibi daha birçok oyunda smurf oyuncu, smurf hesaplar bulunmaktadır. LoL ülkemizde en çok smurf hesap bulunduran oyunlardan bir tanesidir. Smurf olacak kadar vakti olmayan ya da bazı sebeplerden dolayı smurf olamayacak olan kişiler genellikle satılan smurf hesapları satın alırlar. Böylece kısa yoldan smurf olmuş olurlar.

Cs Go Smurf Nedir?

Adının tam açılımı Counter Strike Global Offensive olan Cs Go, çevrimiçi oynanan bir savaş oyundur. Ülkemizde pek çok kişi bu oyunu oynamaktadır. Bu oyunda oynanılan her maçta kişiler kendilerini daha fazla geliştirir. Kendilerini geliştiren ve belli bir seviyenin üstüne çıkan kişiler Cs Go’da yeni bir hesap açarak baştan ve daha deneyimli bir şekilde oyunlarını oynamak isterlerse smurf hesap açmış olurlar.

Cs go smurf hesabı da birçok sebepten açılabilir ancak smurf hesap açan kişiler oyunlarda smurf olduklarını fazla belli etmemelidirler yoksa oyun bunu hileden sayarak hesabı banlayabilir.


Yorum yapın