Senna Jungle Rün ve Build Neler?

Yeni şampiyonumuz senna için bilgilendirmelerimiz devam ediyor. Son olarak Senna jungle rün ve Senna jungle build hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Senna orman seçimi için neler yapmanız gerektiğini ve hangi buildi oluşturmanız gerektiği hakkında kendi fikirlerimizi sunacağız. Dilerseniz kendinizde oyun esnasında duruma göre ekleme, çıkarma yapabilirsiniz.

Senna Jungle Rünleri

Senna jungle rün

Senna Jungle Oynanış

Senna jungle oynarken bot lane tarafından başlayın. Çünkü ilk güçlendirmeyi alırken çok yardıma ihtiyacınız olacak. Q açın ve destek oyuncusuna 1 vuruş tanklamasını söyleyin. O güçlendirmeden hasar yedikten sonra hem güçlendirmeye hasar vermek için hemde desteğe can basmak için Q skilini kullanın.

  • İlk Q Daha sonra W fullenecek.

Güçlendirmeyi aldıktan sonra W açıp mavi başladıysanız kurtları ardından kuşları, kırmızı başladıysanız kuşları ardından kurtları kestikten sonra diğer güçlendirmeyi kesebilirsiniz. İlk 2 güçlendirmenizi aldıktan sonra gang atmaya başlamanız lazım. Eğer baskın gitmeye uygun bir koridor varsa denemekten çekinmeyin. Senna orman rotasyonu yaparken top ve mid itiyorsa en yakın olan yengeci almaya başlayın.

Yengeci aldıktan sonra tekrar baskın gitmek için koridorları gözleyin. 2 side uygun değilse base atabilirsiniz. Base atıp eşyalarınızı aldıktan sonra oyunun geri kalanında güçlendirmeleri alıp, baskın atmanız gerekiyor. Eğer koridorlar uygun değilse kurt kuş ve golemleri kesebilirsiniz ama gang atmayı denemeniz daha avantajlı alacaktır. Çünkü senna ormanı yavaş dönen bir karakter.

Senna Jungle Build

Senna jungle build

Senna ultisine hazırlanırken takımınıza yardım gerektiğinde haber vermelerini söyleyin. Böylece top lane koridoruna gang attığınızda bot lane oyuncuları da R atar. Hem takım arkadaşlarınıza 200 civarı kalkan, hemde rakibe 200 civarı hasar çıkarıp bot taki savaşı kazanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir sonraki base dönüşünüz için 2 asist parasını da bir güzel harcaya bilirsiniz. E skilini kullanarak çok güzel gangler atabilirsiniz. Sennanın e’si gözükse de içindekiler gözükmez. Yani bot lane‘e gidip oradan sup ile birlikte E yeteneğinizin içine girip mid’e gang atarsanız rakip sadece senna geldi zanneder. 3 kişi rakibi çok daha kolay ve kesin bir yolla kesebilirsiniz

Yorum yapın