Scorn Sistem Gereksinimleri!

2020 yılında çıkacak olan Scorn için henüz net bir tarih belli değil. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Ebb Software ve Oyunun Etiketleri ise Macera, Korku, Vahşet, Bağımsız, Atmosferik şeklinde tanımlanıyor. Söylentiler arasında Outlast ve Dying Light oyunlarına benzediği yönde bilgiler var.

Oyun geliştirilirken Alien: Isolation oyunundan esinlenerek yapıldığı bilinmekte. 7 Mayıs 2020 tarihinde Xbox gösteriminde oyuncuların iğrenerek ama bir o kadar da merak ederek izlediği bir oyun tanıtımı vardı. Türkçe dil desteği de olmaması da üzücü bir durum. Oyun yapımcısı Scorn her yaşa uygun olmadığı ve Çıplaklık, Cinsel İçerik, Kan, Genel Yetişkin İçerik, Şiddet olduğunu da söylüyor.

Scorn Oynanış

Oyunun bağımsız bir yapım olduğunu söylemiştik. Oyunda Türkçe dil desteği yok ama şu dillere arayüz ve seslendirme desteği veriyor bunlar İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca olarak 4 tane dil desteği var. Oyun Bağımsız yapım olduğunu kesinlikle unutmayalım bağımsız yapım için bizce baya iyi. Birinci Şahıs Korku ve Macera oyunu. Oyun boyunca farklı alanlar açılacak, farklı beceriler, farklı silahlar, çeşitli eşyalar ve oyunda sunulan manzaraları hikayeyi anlamaya çalışacaksınız diyor oyun yapımcısı.

Scorn Hikayesi; Yaşadığın dünyanın ismi Scorn ve Birbirine bağlı farklı bölgelere sahip açık uçlu bir dünyadasın. Her bölge, keşfedilecek çeşitli yerler ve yollar içeren labirent benzeri bir yapıdır. Gözlerinizi açık tutun. Her şeyin bir nedeni ve bir amacı vardır. Sadece ne olduğunu bulmanız gerekiyor.

Vücut Farkındalığı: Oyuncular dünya ile etkileşimi daha gerçekçi nesneler ellerinizle (sadece havada yüzmek yerine) alınır, makineler ve aletler kontrolleri kaparak çalıştırılır.

Envanter ve Cephane: Sınırlıdır. Oyuncular ne zaman savaşacaklar, ne zaman koruma altına alınacakları ve eylemlerinin etraflarındaki dünyayı nasıl etkileyeceklerini düşünmek zorunda kalacaklar. İlerlemek için farklı oyun stilleri gerecektir.

Scorn Sistem Gereksinimleri

Scorn sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

Minimum

– İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64 bit
– İşlemci: Intel Core i3-2100 / AMD FX-6300
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon HD 7870
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Tavsiye edilen

– İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64 bit
– İşlemci: Intel Core i5-2500 / AMD FX-8350
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 50 GB kullanılabilir alan


Yorum yapın