Roblox Nedir? Nasıl Oynanır?

Siz de son dönemde sıkça karşılaştığımız ve oldukça popüler olan Roblox oyununun ne olduğunu ve nasıl oynandığını merak mı ediyorsunuz? Biz de bu yazımızda sizlerin kafasındaki birçok soruya cevap vereceğiz.

Dilerseniz hemen başlayalım.

Roblox Oyunu Nedir?

Roblox oyunu, Roblox Corporation tarafından 2006 yılında geliştirilen ve oyuncular tarafından çevrimiçi oynanan 3 boyutlu bir oyundur. 2006 yılından itibaren günümüze kadar 150 milyonluk çok geniş bir kitleye ulaşmıştır.

Oyun içeriği sayesinde oyuncunun hayal gücünü ve yaratıcılığını bizlere sunmasına imkan sağlamaktadır. Oyunun içerisinde şehirler inşa edebilir, uzayda seyahat edebilir, pizzacıda çalışabilir, denizde köpek balıkları ile seyahat edebilir ve böylece bilgi sahibi olup hayal gücünüzü geliştirebilirsiniz.

Roblox, oyuncularına takım kurma imkanı da sunmaktadır böylece takım arkadaşlaırınızla birlikte oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sohbet kısmındaki argo kelimelerini engellemeleri sayesinde de genç kitlelere güvenli bir alan sağlamaktadır.

Bir diğer Roblox oyununun güzel yanına gelecek olursak Roblox’ta bulunan kodlar sayesinde oyunun içerisinde birçok şarkıyı açabilirsiniz. Bunlara Türkçe şarkılar da dahildir. Bu şarkı kodlarına ulaşmak ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

Roblox’ta Ebeveyn Kontrol Ayarları Mevcut Mu?

Roblox, ebeveynlere çocuklarını güvenli bir alanda tutmaları için kısıtlama imkanı sağlamaktadır. Bu sayede çocuğunuzun kiminle sohbet edebileceğine sohbet ayarları ile kontrol altında tutabilirsiniz. Bunu yapabilmek için e-posta adresinizi bağlayarak çocuğunuzun tekrar ayarlarınızı değiştirmesine bir kod yardımı ile engel olmalısınız.

Roblox Ücretli Mi?

Roblox oyunu ücretsiz bir oyundur. Ama içeriğinde oyun içi alım satımlar mevcuttur.

İçeriğinde milyonlarca oyun barındıran Roblox, oyunların büyük bir kısmının ücretsiz olmasına karşın bazı kısımlarında da ücretlidir.

Oyunun içerisindeki para birimi Robux olarak geçmektedir ve bu para birimi ile internet sitesi üzerinden veya hesabınızdan ücret karşılığı oyun içi alım satımı yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bedava robux alabilmek için enbilgin.net sitesini de ziyaret ederek üst menüden arama yapabilir ve dönem dönem dağıtılan kodlardan faydalanabilirsiniz.

Roblox Nasıl İndirilir? Ve Roblox Oyunu Nasıl Oynanır?

Roblox’u indirmesi ücretsiz olmasına karşın oynamak için birkaç adımı takip etmelisiniz.

Roblox sitesine girerek bir üyelik kaydı oluşturmalısınız. Bir sonraki adımda ise oyunun sizlere sunduğu haritadan birini seçerek karakterinizi oluşturmalısınız.

Karakterinizi oluşturduktan sonra içeriğinde bulunan birçok oyunu oynayabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Başka bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır

Karakterinizi oluşturduktan ve haritanızı seçtikten sonra içeriğinde bulunan oyunlara tıklayarak Roblox oyununu deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz oyun indirildikten sonra istediğiniz blok rengini ve boyutunu seçerek oyuna geçebilirsiniz.

Roblox Oynamayı Nasıl Öğrenirim?

Roblox oyununu Twitch, Youtube gibi popüler olan oyun platformlarında bulunan birçok videodan öğrenebilirsiniz. Bu yöntem ile çocuklarınızda oyunu kolayca öğrenebilir.

Roblox Sistem Gereksinimleri

Roblox oyunu Minecraft ile çok benzer sistem gereksinimine sahiptir ve oyunun öncelikli olarak isteği grafikten önce yaratıcılığa önem vermesi üzerine çok düşük sistemler ile bile çalışmaktadır.

Yorum yapın