Roblox Error Code 110 Hatası Çözümü

Roblox hata kodu 110 çoğunlukla oyuncuların oyunu başlatırken karşılaştığı hatadır. Bu hata kodu herhangi bir oyuna özgü bir şey değildir ve Roblox sunucularına bağlanmaya çalışma esnasında karşınıza çıkabilmektedir.

Roblox error code 110 hatası internet bağlantınızla alakalı bir durumdan’da kaynaklanabilir. Sisteminiz ile alakalı bir sorundan kaynaklı bir durum yoksa Roblox sunucu kaynaklı bir sorun nedeni ile alakalı olma ihtimali yüksektir.

Roblox Hata Kodu 110 neden olur?

Roblox’a giriş yapma esnasında karşılaşılan hata 110 bir Roblox sunucusuna bağlanma problemidir. Bu yüzden ilk yapmamız gereken şey Roblox Güncelleme durumunda olabilir veya Sunucular aktif olmayabilir.

Roblox Error Code 110 Çözümü

Roblox oyununda error code 110 hatası alıyorsak yapmamız gereken işlemlerden biride oturumu kapatıp yeniden oyuna giriş yapmaktır. Ayrıca oyuna web sürümü ile giriş yapmaya çalışıyorsanız, istemci tabanlı sürümden daha fazla sorun yaşatabileceğini bilmelisiniz.

Windows istemcisi ile oturum açmayı denemek

Web sürümü sayesinde Roblox oynamayı deniyorsanız, Roblox istemcisini Bilgisayarınıza indirip oynamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca Roblox istemcisi için Windows 10’a sahip olmalısınız.

DNS Yapılandırması yenileme yolu

Son olarak Roblox 110 hatası için DNS adersinizi silmek sorunun çözümü olabilir.

  • R + Windows Tuşlarına basınız.
  • Çalıştır Komutuna ”cmd” yazınız.
  • Son olarak İpconfig / flushdns yazın.

Daha sonra verdiğiniz komutun çalışmasına izin vermeniz gerekir ve daha sonra yaptığınız istemi kapatıyorsunuz. Roblox oyununa yeniden giriş yapmaya çalışıyoruz. Halen sorun devam ediyorsa kesin olarak Roblox Sunucu kaynaklı sorun vardır ve beklemekten başka çözümü yoktur.


Yorum yapın