PUBG Texture Ve Render Hatası 2020

Son zamanların popüler oyunu PUBG, gerek mobilde gerekse bilgisayar üzerinden birçok oyuncusuyla buluşuyor. Daha çok oyun kalitesiyle değil de oyun içindeki buglarla gündeme gelen PUBG için bu durum artık oyunun bir parçası haline geldi.

Bu oyun içi hatalardan birisi de şüphesiz en çok karşılaşılan haritanın tam olarak yüklenmemesi veya texture packlerin oyun açılışı sırasında çeşitli hatalardan dolayı doğru çalışmamasından kaynaklanıyor. Peki ama bu hataların sebebi ne? Bu hatalardan nasıl kurtulabiliriz? Gelin hep beraber çözüm aradığımız bu hatanın nedenini ve nasıl giderilmesi gerektiğini inceleyelim.

PUBG Oyun Hatası Neden Olur?

Oyunda hemen hemen herkesin en az bir kere de olsa karşılaştığı bu sorunun temelinde birçok neden yatmaktadır. İnternet bağlantınızın aşırı kötü olması veya bulunduğunuz konuma uzak bir server’da oyuna girmeniz bunun bir sebebidir. Veya telefonunuzun kaldıramayacağı kadar yüksek ayarlarda oyuna girmeniz de yine buna etken olabilecek bir sebeptir. Bunların yanı sıra güncellenen her oyun modun’da bir kısmı giderilse de asla tamamen kapanmayan bu buglar bazı oyuncular içinde avantaj sağlayabilir. Yukarıda sıraladığımız sebeplerin yanı sıra oyun kaynaklı çeşitli hatalarla da karşılaşılması oldukça muhtemeldir.

Bu oyun hataları istemsizce binanın içindeki bir adamı çok uzaktan yere yatıyor olsa bile fark etmenize sebep olabilir. Örneğin bir zamanlar ‘’çim bugu’’ adı verilen bir oyun hatası vardı. Bu hata ile oyunu yüksek kalitede oynayan adam çimlerin arasında saklanırken oyunu düşük kalitede oynayan adam çimleri renderlayamadığı için rakibini kolaylıkla öldürebiliyordu.

PUBG Texture Ve Render Hataları Çözümü

Çoğu oyuncuyu mağdur duruma düşüren bu hataların çözümü bulunamayanların yanı sıra birçoğuna oyuncular kendilerince yöntemlerle baş etmeyi başarmıştır. Bu hatalardan mümkün mertebe kurtulabilmeniz için izlemeniz gereken yöntem;

  • Öncelikle oyunu Steam oyun kütüphaneniz üzerinden bularak üzerine sağ tıklayın.
  • Daha sonra ayarlardaki ‘’genel’’ kutucuğuna tıklayarak ‘’çalıştırma seçenekleri’’ butonuna basın.
  • Açılan ekranda yazı yazılabilen kutuğun içerisine ‘’ -USEALLAVAILABLECORES -malloc=system’’ kodunu girin.
  • Daha sonra sağ alt köşeden ‘’uygula’’ seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra bilgisayarınızın ‘’başlat’’ menüsü üzerinden ‘’Çalıştır’’ yazarak çıkan ekrandan ‘’appdata’’ kodunu girin ve oyununuzu yeniden başlatarak kesintisiz oyun keyfine kaldığınız erden devam edin.

Yorum yapın