Pubg Mobile Rütbe Sistemi (2020)

Dünyada artık ilk sırada dediğimiz Battle Royale oyunlarının vazgeçilmezi olan Pubg Mobile oyununda Hangi Rütbeler var merak etmişsinizdir. Peki rütbeler nelerdir? Pubg Mobile Rütbe Puanları neler? Sizlere bilgi vereceğiz.

Konumuza başlamadan önce Pubg Mobile oyununda neden rütbe sistemi vardır kısaca bahsedelim. Oyuncular ilk defa oyuna başladıklarında oyun hakkında bilgileri kısıtlı olduğu için en düşük seviye yani başlangıç kategorisinde yer alırlar. Bu kategorideki rütbe’yi diğer oyuncularda görebilir ve karşısındakinin yeni oyuncu olduğunu bilirler. Bunun dışında oyunu daha uzun süre oynamış oyuncular için farklı rütbeler bulunuyor. Bu rütbeler oyuncuların almış oldukları kazanma, kaybetme, Öldürme veya Asist alma gibi puanlamalar sayesinde daha üst rütbeye ulaşabiliyorlar.

Pubg Mobile oyununda üst seviye bir derece yani rütbeye sahip oyuncu ile yeni başlamış bir oyuncu aynı kategori içerisinde yer almaz. Yani Bir Gümüş Ligi oyuncusu ile Elmas Ligi oyuncusu aynı maç içerisinde yer almaz. Seviyeler rakiplerle hemen hemen aynı olmalıdır ki haksız rekabet olmasın.

Yine Elmas liginden örnek verelim, Elmas ligi oyuncusu neredeyse oyunun taktiksel ve silah hakimiyeti konusunda fikir sahibidirler. Gümüş ligi oyuncusu ise henüz oyuna hakim değildir ve karşısına bir Elmas ligi oyuncusu geldiğinde hayatta kalma şansı az olur. Bu yüzden bir birine denk liglerde bulunan oyuncular bir biri ile eşleştirilir.

Peki Pubg Mobile Rütbeleri Neler yada Pubg Mobile Rütbe Puanları gibi konular hakkında neler biliyorsunuz. Bilmeyen dostlarımız olabileceği için sizlere hangi lig için kaç puan toplamanız gerekiyor paylaşalım.

Rütbe İçin Gerekli Olan PuanRütbe
1200 – 1699Bronz
1700 – 2199Gümüş
2200 – 2699Altın
2700 – 3199Platin
3200 – 3699Elmas
3700 – 4199Taç
4199 +As ve Fatih Ligleri

Pubg Mobile Puan kasma yada Pubg Mobile Rütbe Nasıl atlanır gibi taktik arayışnda olan dostlarımız olabilir en önemli faktörün uzun süre hayatta kalmak olduğunu unutmayın. Bunun için uçaktan atladıktan sonra uzun süre süzülerek geç yere inme taktiği gibi çeşitli yöntemler bulunuyor. Ayrıca yaygın olan Pusu taktiği’de sıkça kullanılmaktadır. Pubg Mobile Hızlı Rütbe Atlamak için ise son 10’a kalmalısınız ve Öldürme ve Asist Oranınızın iyi olması gerekmektedir.


Yorum yapın