Pubg Mobile Liyakat Nasıl Yükselir (2019)

Pubg Mobile oynayanlar için hazırlamış olduğumuz Pubg Mobile Liyakat nasıl yükselir, Liyakat puanı nedir hepsini açıklıyoruz. Pubg Mobile Liyakat Puanı nerede sorusunun cevabı ise şöyle; Oyuncu Profiline tıklayıp ”Kademeler” kısmına tıkladığınızda sol alt köşede liyakat puanınızı görebilirsiniz.

Pubg Mobile Liyakat Ne İşe Yarar?

Pubg Mobile Oyunculara verilen 100 Liyakat puanı vardır. Bunlar oyuncuların davranışlarına göre düşer yada çıkar. Liyakat puanı 60′ dan daha az seviyeye gelirse Tekli maç dışında oyunlara katılamazsınız.

Pubg Mobile Liyakat Puanı Kuralları Neler?

  • Pubg Mobile Liyakat Puanınızın 100 olduğunu varsayalım. Eğer hile kullanan bir oyuncu ile aynı takımda iseniz, ilk seferliğine liyakat puanınız da bir düşüş olmaz. Aynı kişi ile 7 gün içinde oyun oynamaya devam ettiğiniz taktirde, Her attığınız oyun başına 15 liyakat puanınız düşer. Örnek: 1. Oyun – 75 Liyakat Puanı 2. Oyun – 60 Liyakat Puanı düşüşü gibi.
  • Takımınızda bulunan bir arkadaşınızı öldürmek liyakat puanınıza etki eder. İlk öldürme için -10 liyakat puanınız düşer. 7 gün içinde Öldürmeler devam ederse bu ceza x10 şeklinde uygulanır. Aynı maçta birden fazla arkadaşınızı öldürmeniz halinde ortalama 60 liyakat puanınız düşer buda takım halinde ve diğer modlara girme kısıtlanmasına uğramanız demektir.
  • Hile kullandığınız anlaşılırsa -60 liyakat cezası ve hesap kapatılma cezası alırsınız.

Pubg Mobile Liyakat Puanı Nasıl Kazanılır?

Pubg Mobile Liyakat puanı kazanmak aslında çokta zor değil. Klasik modda girip liyakat puanı kazana bilirsiniz.

  • Klasik modda oyun oynayarak ilk 51 ile 100 kişi arasına girersiniz alabileceğiniz liyakat puanı +1
  • Yine aynı şekilde ilk 11 ile 50 arasına girerseniz +2 liyakat puanı
  • Son olarak son 10 Kişi arasına girdiğinizde +3 liyakat puanı kazanıp 60 liyakat sınırını geçtiğinizde rahatça diğer modları oynayabilme şansına sahip olursunuz.

Son olarak liyakat puanınız düşükse kazanacağınız BP ve TP miktarı 100 puan birisine göre daha az olur.


Yorum yapın