PUBG Mobile İzleme Sınırı Aşıldı Hatası

Dünya üzerinde 200 milyondan fazla oyuncu kitlesine sahip olan PUBG, her geçen gün ülkemizde büyümeye devam ediyor. Oyunun masaüstü sürümünden ziyade tamamen ücretsiz olan mobil versiyonunun daha fazla tercih edildiğini görüyoruz.

PUBG Mobile oynayan kişiler ise oyunu daha çok emülatör aracılığı ile bilgisayarlarından oynamaktadırlar. Emülatör ile oyunu oynamak bazen istenmeyen hataların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda pubg mobile izleme sınırı aşıldı hatasının nasıl çözüleceği üzerine konuşmaya çalışacağız.

PUBG Mobile İzleme Sınırı Aşıldı Ne Demek?

PUBG ilk masaüstü olarak piyasaya sürüldüğünde sadece belirli bir kitle tarafından oynanıyordu. Oyunu para ile satın alıp iyi bir bilgisayara sahip olmak en büyük önceliklerden birisi idi. Mobile sürümünün piyasaya sürülmesi ile beraber 7’den 70’e herkes bu oyunda zaman harcamaya başladı. Öyle ki; arkadaşlık ilişkileri dahi PUBG Mobile üzerinden kurulmaya başlandı. Birçok ülkede bu oyun kaynaklı intihar olaylarının artması bazı önlemler alınmasına neden oldu.

İnsanların saatlerce telefon ve bilgisayar başında olmasını istemeyen PUBG, bir güncelleme meydana getirdi. PUBG, almış olduğu bir karar ile oyuncuların aralıksız 4 ile 6 saat oyun oynamalarını istiyor. Örneğin aralıksız 5 saat oyunda vakit geçiren kişiler pubg mobile izleme sınırı aşıldı hatası alıyorlar. Özellikle emülatör üzerinden oyunu açan kişilerin yaşadığı bu durumunun elbette bir çözümü bulunuyor. Pubg Mobile emülatör hatası alan kişilerin uygulaması gereken adımlara değinelim…

PUBG Mobile İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü

İzleme sınırı sorununu alan kişiler için çözüm önerisi aslında oldukça kolaydır. Ancak şunu belirtmek istiyoruz, bu sorunun aslında tam bir çözümü yoktur. Global PUBG oyuncularının deneyip elde ettiği sonuçları burada sunmaya çalışacağız:

  • İzleme sınırı aşıldı uyarısı alan kişiler hemen oyunu kapatmalıdır. Emülatör üzerinden çıkış yaptığınıza emin olunuz.
  • Hata emülatör üzerinden olduğu için “Bilgisayarım” dosyasını açın. Akabinde “C:\Users\[Kullanıcı -Adı]\AppData\Local\TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\” yoluna gidin. Komut içerisinde dikkat ettiğiniz üzere Kullanıcı -Adı şeklinde bir alan olduğunu göreceksiniz. Bu klasör kesinlikle kendi bilgisayar adınınızdır.
  • Yukarıdaki yola erişim sağladıktan sonra, bu dosya içerisinde bulunan “GameUserSetting.ini” adında bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı kalıcı olarak sildiğinizde sorun çözülmüş olacaktır. Çünkü bu dosya sizlerin PUBG Mobile hesabınızı tüm ayrıntıları ile beraber kayıt altına almaktadır. Dosyayı silmeniz ile beraber 5 saatlik sınır da otomatik olarak kalkmış olmaktadır.
  • Steam üzerinden bu sorunu alan kişiler oyun dosyalarının güncellenmesine izin verin. Güncelleme yaptıktan sonra ise oyuna giriş yapın.
  • Gerek emülatör gerekse normal PUBG üzerinden oyuna giriş yaptığınızda herhangi bir sorun olmadığını göreceksiniz.
  • Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra oyunu yeniden başlatın. Eğer oyun açılırsa herhangi bir sorun yok demektir. Ancak bazı kişilerde bu yöntemin işe yaramadığı da belirtilmektedir.

5 saat ve üzeri oyun oynamak maalesef ki davranış bozukluğu olarak görülüyor. Bu nedenle artık birçok oyun aralıksız 5 saat oyun oynamayı bir şekilde yasaklamak istiyor. PUBG, 200 milyonu aşkın oyuncuya sahip olsa da bu karara uyan nadir oyun şirketlerinden birisidir. 5 saat aralıksız PUBG oynayıp bu hatayı alan kişiler yukarıdaki yöntem ile oyuna kaldıkları yerden devam edebilirler.

Belirtmiş olduğumuz yöntemdeki en can alıcı nokta Kullanıcı-Adı bölümüdür. Eğer bu yola gideken kendi bilgisayar adınızın (kullanıcı adınızın) olduğu klasörü seçmezseniz, gerekli dosyalara ulaşamayacaksınız.

Elbette %100 çalışan, kesin çözüm bir yöntem bulunursa buradan sizlere belirteceğimizi de hatırlatmak istiyoruz.

Hatanın çözümüne bizim sayemizde ulaştıysanız veya probleminiz hala giderilmediyse lütfen yorumlarda belirtin, sizlere ulaşalım.


Yorum yapın