PUBG Mobile (PC) Güncelleme Sorunu

Son zamanlarda birçok oyuncu pubg mobile pc güncelleme sorunu yaşadığını belirtmektedir. Bu yazımızda genellikle emülatör kaynaklı olan problemin çözümüne değineceğiz.

2017 yılında ilk olarak Steam üzerinden çıkış yakalayan PUBG, aynı yıl Steam platformunda en çok satan uygulama olarak gösterildi. Mobil platformlarda yer alan oyunculara da erişmek isteyen PUBG, oyunun mobil versiyonunu çıkararak 200 milyon oyuncu hedefini kısa sürede yakaladı. İlk başlarda mobil platform kullanıcıları birçok sorun ve bug ile karşılaştılar. Geri bildirimler sayesinde oyunu daha iyi hale getiren yapımcı şirket, PUBG üzerinden aylık çok gelirler elde ediyor.

PUBG Mobile hem akıllı telefonlar hem de emulator aracılığı ile bilgisayar üzerinden oynanabilen bir alt yapıya sahiptir. Emulator kullanan kişiler karşılarında aynı kendileri gibi emulatör kullanan kişiler ile çatışmaya giriyor. Bu konuda PUBG’nin oldukça adil olduğunu söyleyebiliriz.

Her ay gelen birden fazla güncelleme oyunu daha iyi hale getirmektedir. Ancak emulator kullanan kişiler yaşadıkları bir sorundan ötürü oyunu güncelleyememektedir. Pubg mobile emülator güncelleme konusunda hata alan kişilerin uygulaması gereken adımlara değinelim…

PUBG Mobile PC Güncelleme Sorunu Nedenleri

PUBG Mobile duyurulduğunda birçok kişi emulatör üzerinden oyunu oynama hayali kurdu. Beklendiği gibi oyun piyasaya sürüldüğünde birçok kişi herhangi bir bedel ödemeden PUBG oynamaya başladı. Bilgisayar sürümü 81 TL olmasından dolayı mobil daha mantıklı görülüyordu.

Kısa sürede milyonlarca indirme sayısına ulaşan PUBG Mobile, kendi emulatör sistemini geliştirmeye başladı. Yapımcı şirket Tencent Games, Tencent Games Buddy adını vermiş olduğu emulatör ile PUBG Mobile’nin bilgisayar üzerinden oynanmasına olanak sağladı.

Emülator üzerinden pubg güncelleme hatası alan kişiler Tencent’e ait olan emulatör sistemini kullanmadığından dolayı bu hatayı almaktadırlar. Piyasa içerisinde Memu, BlueStacks, Nox gibi oldukça güçlü ve milyonlarca kullanıcı bulunan emulator programları da bulunuyor.

Bu programlar üzerinden PUBG Mobile oynayan kişiler, programlardan kaynaklı nedenlerden dolayı güncellemeleri cihazlarına yükleyemiyorlar. pubg mobile güncelleme nasıl yapılır konusundaki çözüm önerisini ise ayrı başlık altında ele almaya çalışacağız.

PUBG Mobile PC Güncelleme Sorunu

Pubg mobile güncellenmiyor, pubg güncelleme yapmıyor sorunu yaşayan kişiler yukarıda da belirttiğimiz üzere resmi emulator sistemini kullanmadıklarından ötürü bu sorunu yaşamaktadırlar. Tencent Emulator Buddy yani resmi emulator kullanıldığı taktirde oyun otomatik olarak kendisini güncelleyecektir.

Tencent emulator güncelleme işlemi için internet bağlantısının olması yeterlidir. Bilgisayarınızda internet bağlantısı kurulması ile beraber PUBG Mobile emulator üzerinden kendisini güncelleyecektir.

Memu, Nox gibi emulator kullanan kişiler ise çözümü maalesef emulator yapımcı firmalarından almaları gerekmektedir. PUBG Mobile sadece kendi resmi emulatoru için destekte bulunmaktadır. Diğer firmaların yaşamış olduğu sorunlar kendi sorumlulukları altındadır.


Yorum yapın