PC’de Son Yılların En iyi Oyunları

PC oyunları için son yıllarda çıkan bütün oyunları anlatmak zor olacak gibi. Sizin için en iyi oyunlar neler bilmiyoruz ama, son yıllarda çıkan en iyi oyunlar neler hep birlikte bakacağız.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki sizler için derlediğimiz oyunlar ne çok sağlam firmaların yaptığı nede alışılmış oyunlardan oluşan oyunlar olmayacak. Gerçekten en iyi oyunlar koleksiyonumuza yakışacak oyunlar olabileceğini düşündüğümüz için seçimler yapacağımızı bilmenizi isterim.

Her oyun serisinden bir tane seçmeye özen göstereceğiz. Eğer sizler için en iyi oyun olduğunu düşündüğünüz bir isim varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayınız. En azından çeşitli oyunlar denemek isteyen oyun önerisi arayan arkadaşlarımız için belkide altın değerinde bir fikir sunmuş olabilirsiniz. Dilerseniz son beş yılın en iyi oyunlar listemize geçelim.

Grand Theft Auto V (2013)

RockStar’ın açık dünya üzerinde oyuncu kitlesini kendine artık bağımlı yapan oyun. Araç çal, soygun yap, farklı modlar ile eğlencene eğlence kat. GTA 5 kadar daha önceki serilerde çok tutulsa da, GTA 5 2015 yılından günümüze kadar halen kitlesini elinde bulunduruyor ve farklı online görevleri ile oyuncu kitlesini mutlu etmeyi başarabiliyor.

Dishonored 2 (2016)

Herkesin bir birine ihanet ettiği entrikalar ile dolu bir dünyada suikastçi rolüne sahip oluyoruz. Ve bu büyülü güçlere sahip bir suikastçi. Bir ulusun kaderinin ellerinizde olduğu bu oyunda, Dishonored 1’de ki karakterler 2’de de olduğunu söyleyebiliriz. Hikayesi birdeki hikayeden 15 yıl sonrayı anlatmaktadır. 2 tane karakterimiz var ve saraya darbe uygulanıyor. Karakterlerden birini seçip oynama hakkınız var ve toplamda dört oyun sonu olan hikayeye sahip bir oyundur. Uyarmakta yarar olduğunu düşünüyorum kan emicilere dikkat etmelisiniz. Özellikle işinizi çok sessiz şekilde bitirmelisiniz. Verilen görevleri yerine getirmek zorundasınız. Örn: Birinin yönetimini ele geçirme görevi.

Overwatch (2016)

Blizzard’ın ilk çıkartmış olduğu çok oyunculu FPS oyunudur. Team Fortress 2 gibi sınıf temelli atıcılardan ilham alarak, noktaları zorlamak ve birbirlerini öldürmek için ekipler gönderiyorsunuz. Düzinelerce sınıfı, kendine özgü kişilikleri ve arka planları olan açık karakterlerdir. Rakiplerinizi yenebilmek için farklı stratejiler sergilemeniz gereken bir oyun olduğunu söylemeliyim. 6 kişiden oluşan toplamda ise 2 takımla oynanabilen aksiyonun ve taktik savaşının hiç bitmediği sürükleyici bir oyundur ve listemizde kesin yer vermemiz gerektiğini düşündüğüm bir oyun olmuştur. Oyun’da saldırı ve savunma takımları oluşmakta ya bölgeni savunacaksın yada bölgeyi ele geçirmek için savaşacaksın.

What Remains Of Edith Finch (2017)

Büyük, tuhaf bir evde,garip bir ailenin garip ölümlerinin garip hikayelerini çözerken kendinizi gerilim hissini yaşayacağınız bir oyunun içinde bulabilirsiniz. Her yatak odasının kilidini açtığınızda, onların yaşamları olan yapbozun bir başka parçasını elde ediyorsunuz. Bu garip ölümleri çözmeye hazır olduğunuza inanıyorsanız gerilim oyunları sevenler için iyi bir tercih diyebiliriz.

The Norwood Suite (2017)

Birinci şahıs keşif-macera oyunu. Ünlü bir caz müzisyeninin konağında açılan otelde konuklarla tanışın, Peter Norwood’un evini ve mirasını kontrol etmek için yarışan güçleri keşfedin ve gizli alanları keşfedin.

Hitman 2 (2018)

Toplamda yedi haritası bulunan hitman 2 oyununda, İlk oyun’da bize suikast görevleri veren kişilere karşı hitman 2’de suikast düzenliyoruz. Büyük haritalardan oluşan oyunda yeterli sayıda araştırmalar yaparak suikast girişimlerine başlayabilirsiniz. Çeşitli mini görevlerde serinin 2. oyununa kaldığı yerden keyif katmaya devam ettiği bir gerçeği de unutmamak lazım.

Football Manager 2019

Klasik haline gelen Football Manager 2019 oyununu listemize almazsak olmazdı. Çok fazla bir şey anlatmaya gerek duymadan, takımını ve kulübünü yönet, en üst derecede yönetici ol ve takımını zaferden zafere taşı.

Apex Legends (2019)

Pubg, Fortnite gibi oyunlara rakip olarak çıkan ve kısa sürede milyonlarca oyuncu kitlesi oluşturan en iyi FPS oyunlarından birisi haline gelmiştir. Hayatta kalma oyunları sevenler için gerçekten inanılmaz bir oyun diyebiliriz. Grafik ve mekanikleri gayet başarılı.

Call Of Duty Black Ops 5 (2020)

Artık bir seri haline gelen Call of Duty oyununun 2020 yılında çıkacak olan Balack Ops 5 serisini listemize ekliyoruz. Nedeni ise kendi adıma söylüyorum hiç bir Call of Duty serisini başarısız bulmadım. Call of Duty Mobile bile kaç milyon indirilmişti takip edemez oldum. Eminim ki bu oyunda bir o kadar başarılı olacaktır.

Tüm Liste

  • Grand Theft Auto V (2013)
  • Dishonored 2 (2016)
  • Overwatch (2016)
  • What Remains Of Edith Finch (2017)
  • The Norwood Suite (2017)
  • Hitman 2 (2018)
  • Football Manager 2019
  • Apex Legends (2019)
  • Call Of Duty Black Ops 5 (2020)

Yorum yapın