Samsung Galaxy Z Flip 5G Tanıtıldı (Özellikleri)

Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung, düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni akıllı telefonunu sonunda duyurdu. Samsung Galaxy Z Flip 5G ismi verilen cihaz, oldukça şık ve modern bir tasarıma sahip. Gücünü Snapdragon 865 Plus isimli işlemciden alan cihaz, katlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Dilerseniz, Samsung şirketi tarafından özel olarak tanıtımı yapılan ve fiziki özellikleri ile dikkat çeken yeni akıllı telefonu gelin yakından inceleyelim.

Samsung Galaxy Z Flip 5G Özellikleri

Samsung şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve bir önceki modele göre oldukça güçlü olan yeni akıllı telefon Samsung Galaxy Z Flip 5G özellikleri ile göz dolduruyor. 183 Gram ağırlığında olan yeni akıllı telefon, Android 10 işletim sistemiyle birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Oldukça özel tasarıma sahip olan yeni akıllı telefonu dilerseniz daha yakından birlikte inceleyelim.

1.     Ekran Özellikleri

6,7 İnç büyüklüğünde oldukça geniş bir ekrana sahip olan yeni akıllı telefon, katlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor. 1080P çözünürlüğüne sahip olan cihaz, son derece modern ve bir o kadar da zarif bir tasarıma sahip.

2.     Kamera Özellikleri

12 MP çözünürlüğüne sahip olan yeni akıllı telefon, ikili kamera sistemiyle birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Ana kameraya ek olarak cihazın arka kısmında ayrıca 12 MP çözünürlüğünde 1 adette ultra geniş açılı sensör bulunuyor. Yapay zeka teknolojisi ile donatılan öz çekim kamerasının çözünürlüğü ise 10 MP olarak duyuruldu.

3.     Diğer Özellikler

Gücünü Snapdragon 865 Plus isimli işlemciden alan yeni akıllı telefon, 8 GB Ram miktarı ile birlikte piyasaya çıkacak. Android 10 işletim sistemine sahip olacağı açıklanan cihazın dahili depolama alanı ise 256 GB olarak açıklandı. 5G Bağlantı teknolojisinin yanı sıra Wi-Fi 6 desteğine de sahip olan cihazın batarya kapasitesiyse 3.300mAh olarak duyuruldu.

Samsung Galaxy Z Flip 5G Fiyatı ve Resmi Çıkış Tarihi

Samsung şirketi tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon Samsung Galaxy Z Flip 5G fiyatı ile göz dolduruyor. 1.450 Dolar fiyat etiketine sahip olan cihaz, 7 Ağustos tarihi itibariyle satışa sunulacak. Teknik donanımının yanı sıra zarif tasarımıyla dikkat çeken cihazın ne kadar satacağı ise şimdiden merak konusu.


Yorum yapın