Opencart E-Ticaret İnternet Sitesi Nedir? (2020)

Hayatımızın her alanına sirayet eden teknolojinin ticaret gibi bir konudan geride durması düşünülemezdi. Yapılan araştırmalar çok değil on sene sonra Alışveriş merkezlerinin tamamen işlevsiz kalacağını gösteriyor. İnsanlar artık ihtiyacı olan ürünleri mağaza mağaza gezmektense internet ortamında online karşılama eğilimine sahipler. Yapılan araştırmalara göre son 2 yılda yükselme trendine devam eden online alışveriş portalları geleceğin hakimi gibi görülüyor.

Kapital ticaret ortamında ayakta kalmaya çalışan şirketler de bu haberlerden payına düşeni alıyor. Ortak soru ise şu şekilde karşımıza geliyor. E-ticaret sitesi nedir? Nasıl açılır. Fiyatı ne kadardır. Güvenli ve kaliteli portal nasıl oluşturulur. Opencart E-ticaret internet platformu da bu ihtiyaçları karşılamak üzere yayına geçmiş bulunuyor. Kurulduğu ilk günden beri çeşitli firmalara ücretsiz hazır alışveriş scripti sağlayan internet sitesi çeşitli özellikleri ile göz dolduruyor.

Opencart Nasıl Kullanılır?

Güvenlik açığı olmayan ve amaca yönelik bir site için milyarlar dökmeniz gerekmiyor. Açık kaynaklı script olmasından ötürü karşınızda her şeyi düzenleyeceğiniz bir site var. Opencart E-Ticaret hazır internet sitesi oluşturmak için siteye giriş yapın. Download kısmında son güncellenen scrtipti ücretsiz olarak indirme şansına sahip olun. Domain ve Host ücretini ise kendiniz ödüyorsunuz. Site 1 senelik hosting ücreti olarak sizi bir şirkete yönlendiriyor. Burada ödeyeceğiniz miktar bir senelik beş dolar gibi komik bir rakam olarak çıkıyor.

Opencart Site Nasıl Açabilirim?

Opencart site nasıl açılır? Zor mu? Hangi yollar izlenir. Sitenin demosunu indirdikten sonra domain hostingi ayarlayın. Bunu enjekte edin. Gerisi ise normal editörlerin bile yapabileceği kadar kolay. Ürünlerinizin fotoğraflarını çektikten sonra siteye teker teker yüklüyorsunuz. Kredi kartı ve banka ile ödeme seçeceği kodları sitede otomatik olarak çıkıyor. Yani Opencart açmak için herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan tamamen hazır programı kullanıyorsunuz.

Hazır bir internet sitesinde gezinti yapıyor gibi foruma yeni bir konu ekler gibi ürün ekliyorsunuz. Ürün fotoğrafları sayfası içerisinde en az 10 sekme var. Yandan sağdan soldan üstten çekim yapabilirsiniz. Son olarak fiyatlar konusuna gelelim. Çeşitli kampanyalar oluşturmak istiyorsanız Opencart ticaret sitesinde discount indirim gibi müşterilerin dikkatini çekecek kimi segmentler var. Onları kullanırsınız. Opencart nedir? Nasıl açılır. Ücreti nedir gibi konular hakkında kısa da olsa bilgi vermeye çalıştık. Son günlerin en fazla konuşulan portalı olduğu için bundan geride kalamazdık. Merak ettiğiniz her türlü soruyu teknoloji bloğumuz’da yanıtlamaya devam edeceğiz. Herkese iyi günler.


Yorum yapın