Minecraft Oynanış Rehberi 2019

Minecraft Hızlı Başlangıç ​Kılavuzuna hoş geldiniz. Minecraft bloklardan oluşan basit fakat, hayatta kalma senaryosu konusun da son derece gerçekçi olan etkili bir oyundur.

Hemen hemen her bilgisayar da açılsa da bazı modlar ile oyunu düzeltmeye çalışsak bile bazı bilgisayarların bu modları kaldırması oldukça güç olmaktadır. Minecraft oynadığımız zaman bazen hayvanların var olduğunu bazen de modlar yardımıyla uzay ve diğer gezegenlere yolculuk ettiğimiz zamanlar da olmaktadır. Aynı zaman da kendi resmi minecraft dünyasın da yer altında oluşan devasa bir yer altı dünyası da mevcuttur. Yani beklemediğiniz anda farklı durumlar ile karşı karşıya kalırsanız şaşırmamanız gerekmektir. Minecraft dünyası devasa bir dünya ve gerçek hayattan 10 kat büyük bir haritadan oluşmaktadır.

Önemli Tuş ve Kullanım Alanları

Dolaşmak: W, A, S ve D

Git: Uzay

Sinsi / Crouch: Shift tutun – Sinsi iken, bir çıkıntıdan düşmez!

Envanter: E

Envanter etkin çubuğunuzda bir öğe seçmek için, 1’den 9’a kadar basın. Yeni bir dünyaya girerken, yapılması gereken en önemli iki şey, ilk gece döngüsü vuruşlarından önce araçlar yapmak ve bir barınak oluşturmaktır. Ağaç bulmak ve odun toplamak, alet yapımında ilk adımlar.

Minecraft Basit İpucları

Birkaç ağaç bulduğunuzda, yumruğunuz ile vurarak yere düşen odunları toplamak için kullanabilirsiniz. Kaynakları toplamak için, bloktaki çatlaklar kırılmasına neden olana kadar sol fare düğmesini basılı tutun. Blok kırıldıktan sonra, öğeyi otomatik olarak envanterinize yerleştirmek için yanına yürüyebilirsiniz. 10 parça odun toplayana kadar ağaçları delmeye devam et.

ÖNEMLİ: Çok oyunculu bir sunucuda, yumurtlama noktasının 33×33 blok yarıçapındaki blokları hasat edemezsiniz.

Artık odun toplamayı bitirdin, bir geceliğine sığınacak bir yer inşa etmeye başla. Geceleyin bir sığınağınızın, canavarları uzak tutmak için tasarlanmış basit bir kaplama olması gerektiğini unutmayın. Dağların tepesindeki yüksek alanlar genellikle inşa etmek için iyi bir adımdır, ancak her yerde yapacaktır.

Minecraft oynarken en basit yöntemiyle karelerden oluşan dünya da hayatta kalmayı başarmalısınız.


Yorum yapın