LoL Senna’nın Karşısın’da Güçlü ve Güçsüz Şampiyonlar

League of Legends oyununun yeni çıkan şampiyonu Senna hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Senna ya karşı ne alınır yada Lol oynayan arkadaşlarımızın direk aratmış olduğu Senna counter sorgusunun cevaplarını vereceğiz.

Daha çıkalı bir gün olmasına rağmen oyuncuların yıllardır senna çıksın gibi isteklerinin üzerine Riot sennayı duyurdu ve akabinde şuan senna oynanabilir durumda Diğer Konularımız da Senna ADC ve Destek Rolü sonrasında Senna Top ve Mid konularından söz etmiştik. Şimdi ise senna şampiyonunun yeni olması çoğu oyuncu için soru işaretinden ibaret. Karşılarına Senna geldiği zaman Destek rolünde, Rakip destek için ne alınır merak konusu. Bizde net olmamakla beraber kendi araştırmalarımıza göre sennaya karşı ne alınır bunlara örnekler vereceğiz.

Senna

Sennaya karşı güçlü destek şampiyonları neler hepsini konumuzda bulabilirsiniz. Eğer bir senna oyuncusu iseniz, Sennaya karşı zayıf olan şampiyonları da açıklayacağız.

Senna Karşısın’da Güçlü olan Şampiyonlar ( Destek )

Tamamen deneme yanılma yöntemi ile belirlediğimizi yeniden tekrar etmekte fayda var. Zaman içinde karakter hakkında bilgiler netleştiğinde daha iyi sonuçları sizlere bildireceğiz.

 1. LUX
 2. SORAKA
 3. Blitzcrank
 4. Pyke
 5. Nami
 6. Leona
 7. Morgana

Senna Karşısın’da Zayıf olan Şampiyonlar ( Destek )

 1. Lulu
 2. Janna
 3. Rakan
 4. Yuumi
 5. Zyra
 6. Nautilus
 7. Brand

İlerleyen zamanlarda bu şampiyonlar arasında değişiklik olduğunda sizlere yeni bilgiler vermeye devam edeceğiz.


Yorum yapın