LoL Senna Build ve Rün Dizilimi ( Sup, ADC )

League of Legends Senna Build arayanlar için en iyi rün ve buildler burada. Senna rün dizilimini merak edenler için, LoL Senna en iyi build ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Yıllardır oyuncuların artık Senna gelsin, ”Senna çıkacak mı?” , ”Senna ne zaman gelecek” gibi soruları ve istekleri üzerine Senna karakteri oluşturuldu.

Kısa süre içerisinde LoL Türkiye Sunucusuna gelmesi beklenen Senna support olarak geliştirilse de, özellikleri bakımından farklı yerlerde oynananabiliyor. Mesela ADC gibi. Senna Build önerisi veya Senna rün önerisi arayan dostlarımıza bir kaç diziliş ve item önerisinde bulunacağız.

Görünüşü ve Skilleri bakımından oyuna renk katacak olan Senna’nın rünlerini ve skillerini birçok kişi aramaktadır. Senna sup build, Senna adc rünleri gibi fikirler arayabilirler. Paylaşacağımız build ve rünler kendi fikirlerimizdir ve denenmiştir.

Senna Skilleri Nelerdir

Senna Pasif (Bağışlama): Senna’nın yakınında katledilen birimlerin ruhları Kara Sis’e hapsolur. Senna bu kara sise hapsolan ruhlara saldırarak onları serbest bırakır ve onları ölümde bile tutsak eden sisi de soğurabiilir. Sis yadigar topunun gücünü arttırarak ona saldırı gücü, saldırı menzili ve kritik vuruş ihtimali artışı sağlar.

Senna’nın yadigor topu daha uzun sürede ateşlenir, ilave hasar verir ve kısa süreliğine hedefinin hareket hızının bir kısmını kazandırır.

Q Yeteneği (Deşen Karanlık): Senna yadigar topunun çift namlusundan ışık ve gölgeden oluşan ve hedefin içinden geçen bir ışın ateşler. Bu ateşlediği ışın isabet ettiği takım arkadaşlarını bir miktar iyileştirir ve rakiplere de hasar verir.

W Yeteneği (Son Kavuşma): Senna ileri doğru bir Kara sis dalgası gönderir ve bir rakibe isabet ettiğinde onu yapışır, kısa bir süre sonra ona ve yakınındaki diğer hedefleri yerine sabitler.

E Yeteneği (Kara Sis’in Laneti): Senna topladığı ve biriktirdii sisi kendi etrafında bir fırtınaya dönüştürür, karanlığı benimser ve hayalete dönüşür. Alana giren takım arkadaşları da Senna ile birlikte kamufle olur ve onlar da hayalet gibi görünür. Hayaletlerin kimlikleri saklanır, hedef alınamaz ve hareket hızında artış olur.

R Yeteneği – Ultisi (Gölgelerin Şafağı): Senna ölen Işık muhafızlarının kullandığı yadigar taşlarının gücünü çağırır, yadigar topunu gölge ve ışıktan bir silaha dönüştürerek ateşler. Daha sonra takım arkadaşlarını koruyan ve merkezinde bulunan rakiplere hasar veren haritayı aşan bir ışın ateşler.

Senna Destek (Sup) için Rün Önerileri

Senna’nın destek kategorisinde 2 farklı şekilde oynanmaktadır. Siz, size uygun olanını inceledikten ve denedikten sonra seçebilirsiniz. Şimdi o 2 rüne geçelim

Senna Support Rün 1

Senna Support Rün 2

Senna ADC için Rün Dizilimi

Senna Adc Rün Önerisi

Senna’da En Çok Tercih Edilen İtemler Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz itemler sırasıyla;

 • Kraken Katili
 • Guinsoo’nun Hiddeti
 • Buzateşi Eldiven
 • Bombardıman Topu
 • Kara Balta
 • Fani Hatıratı

Senna’da Hangi Bot Tercih Edilir?

Senna’da en çok tercih edilen botlar da şu şekildedir;

 • Atiklik Çizmesi
 • Çelik Kaplamalı Çizme

Senna’da en çok tercih edilen spell’ler ise şifa – sıçra ve şifa – bitkinlik’tir.

Senna Counter’ları Nelerdir?

Karşınızda birisi Senna picklemişse karşısına tercih edebileceğiniz karakterlerden bazıları şunlardır.

Senna Counters;

 • Thresh
 • Lux
 • Leona

Daha fazla Senna’nın karşısında güçlü ve güçsüz karakterleri görmek istiyorsanız bu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Yorum yapın