LOL Ping – FPS Gösterme 2020

Online oyunlarda FPS ve Ping değerleri çok önemlidir ve Oyunu rahat oynayabilmeniz açısından iyi FPS ve Ping değerleri almanız gerekmektedir. League of Legends oyununu yeni yüklediğinizde bu değerler açık olmaya bilir ve oyunun akıcı olup olmadığını kontrol edemezsiniz. Ayrıca bazı durumlar sebebi ile yanlışlıkla kapatan arkadaşlarımızda bulunmakta ve nasıl açılacağı konusunda bir fikirleri yoktur. Bizde unutan veya hiç bilmeyen arkadaşlarımız için LOL Ping açma yani LoL FPS ve Ping gösterme nasıl yapılır sizlere yardımcı olacağız.

League of Legends FPS ve Ping Nasıl Gösterilir

Farklı oyunlarda FPS değerlerini açmak biraz zahmetli ve bazı durumlarda kod yazma ile oluyor fakat LOL’de oldukça basittir. Ayrıca diğer oyunları muhtemelen Steam Üzerinden oynuyorsanız Ping ve FPS değerlerini bu platform üzerinden yapmayla uğraşırsınız. League of Legends Ping ve FPS değerlerini kolay yoldan nasıl açabilirsiniz sizlere yardımcı olacağız.

  • CTRL + F

Oyun esnasında CTRL ve F Tuşuna bastığınızda Ping ve FPS kapalıysa açılır ve değerlerinizi görürsünüz. Buna göre oyunu ne kadar akıcı veya neden oyunda kasma, donmalar oluyor bir tahminde bulunabilirsiniz. LOL Ping kapatma işlemi de yine aynı şekilde CTRL+F Yaparak kapatılmaktadır.

League of Legends (LOL) Nedir?

Dünyanın neredeyse her yerinde oynanan ve Riot Games ekibi tarafından geliştirilen LOL, 27 Ekim 2009’da ilk piyasaya çıktı. Ayrıca Warcraft III haritasına sahip ve Defense of the Ancients’den esinlenerek oluşturulmuştur. Devam edersek Espor alanında da oldukça önemli yol alan LOL Ülkemizde de hem Espor hemde bireysel olarak oldukça sevilen ve oynanan rekabeti bol, Strateji oyunlarının yaşattığı heyecanı ve RYO öğelerini barındıran çevrimiçi oyundur.

League of Legends Nasıl Oynanır (2020)

LOL’de 5 v 5 olarak 2 takımdan oluşan maçların yapıldığı, ayrıca 3 kolidor ve orman’dan oluşan haritada kıyasına mücadelelerin ve stratejik hamleler ile rakibinizi ve Son kuleye gelene kadar savaşmaya devam edilen zevkli bir oyundur. Normal oyunların aksine seçtiğiniz şampiyonu mouse ile yönlendiriyorsunuz. Şampiyon yeteneklerini ise Klavyedeki seçili tuşlar ile sağlıyorsunuz. League of Legends Modları oldukça zevklidir ve bunlardan en çok sevileni ise League of Legends URF Modudur. Sabit olarak ayrıca ARAM modu vardır fakat bu modu dereceli olarak oynayamazsınız. Dereceli maç atmak isteyen dostlarımız Sihirdar vadisi haritasında oynamak zorundadırlar buda Tek/Çift ve Esnek 5v5 modlarıdır.


Yorum yapın