İPhone Açma Kapatma Tuşu Çalışmıyorsa

iPhone açma kapatma butonu son zamanlarda bir çok kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biri ve çözüm yolu arayışı için bir yol bulma çabasında kullanıcılar. Sizler için iPhone açma kapatma tuşu çalışmıyor veya iPhone açma kapatma butonu çalışmıyor sorunu için yardımcı olmaya çalışacağız.

iPhone’da açma kapatma tuşu sorunu büyük ihtimalle switch arızasından kaynaklanmaktadır ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bir tamirciye gitmeden önce iPhone açma kapatma tuşu çalışmıyor nasıl açılır buna bir bakalım.

iPhone’ların kullanımı zaman geçtikçe açma kapatma tuşu için işlevini yitirebilmekte. Özellikle Telefon kullanımı dikkatsizlikler yüzünden aldığı darbe sonucu tuşun zarar görmesi nedeni ile yada uzun yıllar kullanımı sonucu bozulabilmektedir. Buda iPhone açma kapatma çalışmama sorununu meydana getiriyor. Açma kapatma tuşu Telefon’da oldukça önem taşımaktadır çünkü açma – kapatma – kilitleme gibi işlemler bu tuş sayesinde yapılmakta. Peki yapmamız gereken işlemler nedir bir bakalım.

iPhone Açma Kapatma Tuşu Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone açma kapatma tuşu çalışmıyor ve yardım arayışında iseniz işinizi garantiye almak için yetkili servise gitmeniz ilk tercihiniz olmalıdır. Bu telefonların fiyatları pahalı olduğundan olası bir garanti durumunda kendi çabanızla arıza çözümü arayışınız sonraki durumlarda garanti kapsamı dışında kalır ve biraz başınızı ağrıtır.

Yukarıda bahsettiğimiz konu dışında bazı nedenlerden dolayı yazılımsal sorunlar olabilmektedir. iPhone kapanmıyor veya iPhone açılmıyor gibi. Bu sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız PC’den iTunes’e bağlanıp deneme yapmanız yararınıza olacaktır. Bunun dışında Bozuk olduğunu düşündüğünüz tuş belki özelliğini yitirmeye başlamış olabilir bunun için tuş kenarlarına hafif baskı uygulayarak açmayı veya kapatmayı deneyebilirsiniz yada ekrana hafif baskılar uygulayabilirsiniz. Son olarak kafanızın rahat olmasını istiyorsanız bozuk olan switch değişimine gitmelisiniz çünkü en garanti ve çözüm odaklı yol bu olacaktır.


Yorum yapın