Instagram Reels Özelliği Nedir?

Instagram yeni video düzenleyici sitemi Reels’ i duyurdu. Instagram Reels, TikTok benzeri bir video düzenleyicisini andırıyor. Edindiğimiz bilgilere göre Instagram Reels uygulaması şuan için sadece Brazilya’ da kullanılabilir durumda. Türkiye ve Diğer ülkeler için ne zaman çıkacağı belirsizliğini korumaktadır.

Instagram Reels, TikTok benzeri bir uygulama olacağı için muhtemelen birbirleri ile rekabet halinde olacaktırlar. Çünkü Reels uygulamasında da çekilen videolara müzik eklenip çeşitli efektler kullanılabilecek. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki Reels video düzenleyicisi DM olarak gönderilebilecek ve Keşfet kısmında gözükebilecek.

TikTok geliştiricisi ise daha öncesinde Facebook’ ta bu tarz bir uygulama çalışması yapmıştı ama başarıya ulaşamamıştı gibi bir söyleşiye değinmişti. Facebook’ un Lasso uygulaması ile bu tarz video düzenleyici sistemlerin bulunduğu rekabet ortamına dahil olmak istemeleri de normal karşılanmaktadır. TikTok şuanda rakipsiz denilebilir yüksel ölçüde her ülkeden milyonlarca insan tarafından çeşitli videolar çekiliyor. Rakip olacak Instagram Reels paylaşımları için de aynı şey söz konusu olacak mı merakla bekliyoruz.

Yorum yapın